Rewolucja w branży elektronicznej rozrywki – gry z odtwarzaczy DVD!

Odtwarzacze DVD nie służą już tylko do oglądania filmów – w USA do sklepów trafił zestaw gier dla dzieci, który pozwala na interaktywną zabawę za pomocą standardowego odtwarzacza DVD. Zestaw Nick Trivia Challenge DVD Game, bo o nim mowa, pozwala dzieciom na interakcję z postaciami z popularnych w USA kreskówek.

Zestaw Nick Trivia Challenge DVD Game zawiera setki klipów wideo z popularnym w USA Nickiem i oferuje 500 quizowych pytań w dziesięciu różnych grach. Dodatkowo, wraz z zestawem sprzedawane są ścieralne tabliczki wraz z odpowiednimi flamastrami, na których gracze mogą zapisywać wyniki swoich potyczek. W zestawie znalazły się następujące gry: Name That Toon, What Happens Next?, Say Cheese, Who Am I?, Toon Trivia, Mystery Toon, Fact or Fiction?, Lost and Found, Spot the Difference i Toon Talk.

Gry na DVD cieszą się w USA coraz większą popularnością, ponieważ nie wymagają specjalnego sprzętu, a do zabawy wystarczy najzwyklejszy odtwarzacz DVD z pilotem. Według New York Times, w USA sprzedano w ubiegłym roku 31,3 milliona odtwarzaczy DVD, a firma analityczna Adams Media Research przewiduje, że do końca tego roku dwie trzecie gospodarstw domowych w USA będzie posiadało odtwarzacze DVD. Ponadto rodziny wciąż poszukują gier, które pozwolą brać w nich udział całym familiom – szacuje się, że sprzedaż gier familijnych w USA wzrosła w ubiegłym roku o 25 %.

"Dzięki grom DVD rodziny mogą wspólnie bawić się w miejscu, gdzie do tej pory grali w tradycyjne gry planszowe, ciesząc się motywami z kreskówek, które bawią niezależnie od wieku. - powiedział Dean Bolte, vice prezes Imagination Games, wydawcy gry.