Rewolucyjne zmiany w Mortal Kombat

Seria gier Mortal Kombat przez lata zyskała sobie wielu wiernych fanów. Obecnie trwają prace nad ósmą częścią gry. Jej twórcy nie ukrywają, że czeka nas wiele rewolucyjnych zmian. Czy gracze mają więc prawo poważnie martwić się o końcowy efekt?

Pierwszą znaczącą zmianą, jaka czeka fanów Mortal Kombat, będzie obecność w grze... Komiksowych superbohaterów. Wiadomo już, że obok znanego nam Sub Zero czy Scorpiona, wystąpią także Superman i Batman. Na razie wiadomo tylko o obecności tych dwóch znanych herosów. Zapewne możemy spodziewać się ich więcej. Jednak żadne konkrety nie są na razie znane.

Jak poinformował serwis GameSpot, graczy czeka również druga poważna zmiana. Otóż w ósmej części gry ma być dużo mniej krwi i przemocy. Innymi słowy, producent zrobi wszystko, żeby tytuł przestał być umieszczany w kategorii "Mature".

Trzeba przyznać, że propozycje zmian brzmią dosyć zaskakująco. Na obecną chwilę nie sposób jednak stwierdzić jak odbije się to na popularności tytułu.

Najnowsza część Mortal Kombat ma się ukazać na konsolę Xbox 360 oraz PlayStation 3. Premiera zaplanowana jest wstępnie na koniec tego roku.