Rewolujca fotograficzna smartfonów Samsunga nadciąga - co nas czeka?

Samsung wpadł na szalony pomysł. Koreańczycy chcą zamontować aparaty z Galaxy S i Galaxy Note do tanich smartfonów Galaxy A. Czy to ma prawo się udać? Jakie będą rynkowe konsekwencje dla takiej decyzji?

Rok 2020 dobitnie pokazał Samsungowi, że znacznie łatwiej zarobić pieniądze sprzedają tanie smartfony. Po słabych wynikach sprzedażowych producent już wie, że Galaxy Note 20 i inne flagowe urządzenia, które zostaną pokazane za tydzień raczej nie przyniosą firmie korzyści finansowych. Możliwe, ze to już ostatnia tak huczna premiera smartfonów z Korei.

Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71

Najnowsze wieści donoszą, że Samsung zamierza skupić się na produkcji średniaków i wyposażyć je w iście flagowe aparaty. Samsung Electro-Mechanics - spółka zależna Samsunga zajmująca się produkcją aparatów dla najdroższych urządzeń mobilnych ma rozpocząć próbną produkcję sensorów ze stabilizacją obrazu dla tanich smartfonów.

Plany na przyszłość są jednak znacznie bardziej ambitne i wykraczają poza implementację stabilizacji optycznej w najtańszych konstrukcjach.

Portal The Elec donosi, że aparaty fotograficzne najwyższej jakości produkowane przez Samsung Electro-Mechanics mają trafić do smartfonów Galaxy A. Informacja ta została przekazana na konferencji podsumowującej drugi kwartał działalności spółki przez jej szefa.

Samsung zauważył, że w firmie nie dzieje się najlepiej. Najnowsze modele smartfonów obniżyły poprzeczkę względem poprzedników. Mowa tu zarówno o flagowcach, jak i średniakach takich, ja Galaxy A51 czy Galaxy A71.

Koreańczykom bardzo niepodoba się fakt, że Huawei pomimo utraty dostępu do Usług Google stał się największym producentem telefonów komórkowych na świecie. Aby przywrócić świetność marce Samsung zamierza wyeliminować największy problem tańszych smartfonów. Chodzi oczywiście o aparaty fotograficzne, które są zauważalnie gorsze od tych, jakie znajdziemy w topowych Galaxy S20 czy Galaxy Note 20.

Topowe modele z rodziny Galaxy A, które pojawią się na rynku w grudniu tego roku mogą zaoferować aparat rodem z Galaxy S20 Ultra lub Galaxy Note 20 Ultra. Takie rozwiązanie ma znacząco zwiększyć atrakcyjność tych urządzeń na rynku.

108 MP Aparat Samsunga Galaxy S20 Ultra

108 MP Aparat Samsunga Galaxy S20 Ultra

Jeżeli faktycznie Samsung zdecyduje się na tak odważny ruch jesteśmy pewni, że w przeciągu kilkunastu miesięcy jakość mobilnej fotografia powinna znacząco się podnieść.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy A71 i zapoznaj się z naszą recenzją tego smartfona.

Źródło: phonearena.com