Reżyser Harrego Pottera nakręci film o "Prince of Persia"?

Ostatnio słyszeliśmy o wielu pomysłach dotyczących produkcji filmów na podstawie gier komputerowych. Teraz przyszedł czas na Prince of Persia. Tym razem jednak za produkcję filmu ma wziąć się prawdziwy fachowiec, czyli Mike Newell.

Pomimo, iż Mike Newell po nakręceniu czwartej części Harrego Pottera nie narzekał raczej na brak zajęć, to zdecydował się rozmawiać z producentem filmu bazującego na popularnej grze Prince of Persia. Jak podaje agencja AICN, rozmowy są już w dosyć zaawansowanej fazie. Mimo to, angaż słynnego reżysera nie jest jeszcze przesądzony.

Cokolwiek by nie mówić o reżyserze i jego osiągnięciach, trzeba przyznać że plotka ta dobrze wróży filmowi. Nie jest tajemnicą, że prace nad nim utknęły w ślepej uliczce jakiś czas temu. Do roli reżysera obrazu przymierzani byli różni ludzie m.in. Michael Bay. Ten jednak zdementował pogłoski, decydując się ostatecznie na angaż w drugiej części Transformersów.

W kadrze filmu już teraz znajduje się wiele znanych nazwisk m.in. Jerry Bruckheimer (blisko związany z wytwórnią Disney) oraz Jordan Mechner (twórca Prince of Persia).

Czy w końcu gracze doczekają się dobrego filmu nakręconego na podstawie gry komputerowej? Przekonamy się już za jakiś czas.