Reżyser "Piratów z Karaibów" zajmie się "BioShockiem"

Popularny serwis Variety donosi, że już wkrótce rozpoczną się prace nad filmową adaptacją jednej z najlepszych gier komputerowych ubiegłego roku. Wiadomo już, że przeniesieniem gry na srebrny ekran zajmie się wytwórnia Universal. Reżyserem został autor "Piratów z Karaibów" - Gore Verbinski.

Variety ogłosiło, że wytwórnia Universal podpisała już umowę z Take-Two. Efektem współpracy ma być filmowa adaptacja wyśmienitej gry akcji BioShock. Reżyserem został autor "Piratów z Karaibów" - Gore Verbinski, scenariuszem zajmie się najprawdopodobniej John Logan ("Gladiator", "Ostatni samuraj", "Aviator" oraz "Sweeney Todd").

Osoby pamiętające klęskę pomysłu na film "Halo" mogą spać spokojnie. Prezes Take-Two zapewnił, że projekt "film BioShock" zostanie na pewno zrealizowany. Kiedy? Nie wiadomo, choć autorzy chcą rozpocząć prace jak najszybciej.

Warto dodać, że cała ekipa ma bardzo profesjonalne podejście do sprawy - obie firmy ogłosiły, że będą ściśle ze sobą współpracować przy realizacji dzieła. Dzięki temu istnieje realna szansa, że film utrzyma psychodeliczny, a zarazem baśniowy charakter gry komputerowej. Trzymamy kciuki!

Reżyser "Piratów z Karaibów" zajmie się "BioShockiem"

Bioshock bez wątpienia należy do ścisłej czołówki najlepszych shooterów, jakie ukazały się w ostatnich latach. Gra jest nowatorska, ubrana w piękną szatę graficzną i co najważniejsze - straszna. Akcja tytułu rozpoczyna się od katastrofy samolotu. Bohater cudem przeżywa wypadek i trafia do tajemniczego podwodnego miasta - Rapture. Wystarczy kilka chwil w tym dziwnym miejscu aby przekonać się, że śmierć wcale nie była takim złym rozwiązaniem... Zapomniana podwodna metropolia pełna jest bowiem mutantów i innych tworów chorej wyobraźni naukowców. Co gorsza, jedyną drogą ocalenia jest dla rozbitka substancja ADAM, która powoduje nieodwracalne zmiany w DNA. Główną zaletą gry jest jej mroczny, psychodeliczny klimat, przy którym słynny S.T.A.L.K.E.R. wydaje się być bajką dla dzieci. Wrażenia dopełnia świetna szata graficzna i mistrzowski sposób zaprojektowania lokacji.

Gra zajęła drugie miejsce w naszym rankingu najlepszych gier 2007 roku.