RiM: Aplikacje na Androida pojawią się w PlayBooku

Research in Motion oficjalnie potwierdziło, że nowy tablet BlackBerry Playbook obsłuży aplikacje dedykowane dla systemu Google Android. Playbook będzie także wspierał natywny kod C/C++, jako dodatek do zapowiadanej wcześniej obsługi HTML5, Flasha, Adobe AIR i BlackBerry Java.

BlackBerry PlayBook to jeden z najbardziej wyczekiwanych tabletów roku 2011. Po najnowszej zapowiedzi RiM, zainteresowanie nowym urządzeniem powinno jeszcze wzrosnąć. Wielu z przymrużeniem oka czytało informacje o obsłudze aplikacji z Androida w PlayBooku. Dziś zostały one oficjalnie potwierdzone.

RiM udostępni w nowym tablecie tzw. "app playery", które będą działać jak emulatory dla aplikacji z Google Android 2.3 (i nowszych). Programiści otrzymają narzędzie do szybkiej konwersji swoich app-ek, a także możliwość przepakowania, podpisania i zgłoszenia ich do sklepu BlackBerry App World.

Zobacz również:

  • Jakiego iPad'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 14.09.2021]

Na samym początku, zwiększy to szanse na sukces PlayBooka - oczywiście, jeśli aplikacje z Androida naprawdę będą działać dobrze w systemie BlackBerry. Obecnie, w sklepie BlackBerry App World znajduje się 25 000 aplikacji, co nie brzmi zbyt imponująco przy 170 tys. programów w Android Market.

Data premiery nowego tabletu RIM to 19 kwietnia 2011 r. BlackBerry PlayBook od początku będzie obsługiwał technologie: HTML5, Flash, Adobe AIR i BlackBerry Java. Wsparcie dla aplikacji z Google Android i środowiska C/C++ pojawi się w okolicach lipca.