Riccitiello: inwestorów g***o obchodzi jakość gier

John Riccitiello, CEO Electronic Arts, przeżywa widocznie trudny okres w karierze. Słynący z dość kontrowersyjnych wypowiedzi szef EA właśnie pokusił się o kolejny komentarz związany z branżą. Bardzo brutalny zresztą.

John Riccitiello z Electronic Arts w bardzo ekspresyjny sposób wyraził swoje poglądy co do tego, że inwestorów nie obchodzi jakość produkowanych gier, ale ich opłacalność.

W wywiadzie dla Venture Beat, Riccitiello dość ostro odpowiedział na stwierdzenie, że repertuar gier EA nie zmienia się, pomimo lepszych ocen recenzentów. Szef EA stwierdził krótko:

"Myślę, że inwestorów "mało" obchodzi jakoś gier. Oni dbają wyłącznie o to, abyśmy zarabiali dla nich na poszczególnych tytułach. Tylko na to czekają.".

W wywiadzie znalazła się też wzmianka odnośnie planów przejęcia przez EA studia Take-Two. Redaktorzy zapytali jak szef firmy skomentuje doniesienia mediów o tym, że autorzy GTA odrzucają wszelkie propozycje współpracy. Riccitiello odpowiedział, że nie interesuje go to, co piszą ludzie. Dodał, że dla niego ważne jest jedynie sukcesywne dążenie do celu, co też firma realizuje.

Inne kontrowersyjne wypowiedzi CEO EA:

Electronic Arts przyznaje się do tworzenia "śmiertelnie nudnych gier"

EA: ProStreet był kiepski ale Undercover nadrobi!

Pełen wywiad: "E3 perspective: An interview with John Riccitiello, CEO of Electronic Arts". Warto zajrzeć.