Rick i Morty sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje [Aktualizacja 21.06.2021]

"Rick i Morty" powraca z piątym sezonem. Czy dowiemy się kim jest Evil Morty? Oto wszystko, co wiemy na temat kontynuacji serialu.


„Rick i Morty” to amerykański serial animowany wyprodukowany przez stację Adult Swim. Początkowo miała to być to tylko parodia filmu „Powrót do przyszłości”, jednak po udanej i głośnej premierze, producenci nakłonili twórców do rozwinięcia programu. W Polsce wybuch popularności miał miejsce w roku 2016, kiedy to Netflix w ramach swojej platformy udostępnił produkcję w polskiej wersji językowej. Fabuła opowiada o przygodach ekscentrycznego naukowca Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha w odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach. Produkcja często w prosty sposób wyjaśnia skomplikowane zagadki naukowego świata, co jest jej zdecydowanym atutem. Jednak niech Was nie zmyli forma animowana - to zdecydowanie nie jest bajka dla dzieci.

Rick i Morty sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Fabuła

W ramach promocji w lipcu poprzedniego roku został udostępniony tak zwany First Look na sezon 5 „Ricka i Morty’ego”, który był animowanym storyboardem fragmentu odcinka. Mogliśmy na nim zobaczyć poważnie rannego Ricka prowadzonego przez Morty’ego do pojazdu. Szli przez okolicę wypełnioną elementami przypominającymi kryształy, na których widać walczących głównych bohaterów. Obaj w ostatniej chwili przedostali się przez portal czasoprzestrzenny w okolice Ziemi, po czym statek zaczął niekontrolowanie spadać. Po zderzeniu z planetą wylądowali w wodzie, gdzie spotkali Aquamana.

Zobacz również:

 • Rick i Morty sezon 7 – kiedy nowe odcinki? Co tym razem czeka bohaterów?
 • Gdzie oglądać premierę Galaxy Z Fold 5 i Z Flip 5? Galaxy Unpacked odbędzie się już dzisiaj

Następnie został udostępniony oficjalny zwiastun sezonu piątego. Możemy nim zobaczyć całą rodzinę Smithów - Jerry’ego, Summer, Ricka, Morty’ego oraz Beth. Pojawia się również scena, którą widzieliśmy w First Looku udostępnionym przez twórców, tym razem jest jednak dopracowana.

Dla przypomnienia, sezon 4 zakończył się stwierdzeniem, że Beth może nie być tą, za którą się uważa, więc prawdopodobnie ten wątek będzie miał szczególne znaczenie w kolejnym sezonie. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że kwestia licznych rzeczywistości z różnych wymiarów powraca jak bumerang w każdej z części serii i widzowie liczą na to, że właśnie w piątym sezonie teoria związana ze Złym Mortim w końcu zostanie obalona lub potwierdzona.

Zły Morty

Teoria ta została stworzona przez fanów już po premierze pierwszego sezonu, kiedy to Zły Morty pojawił się w dziesiątym odcinku. Jest on jedną z nieskończonych alternatywnych wersji Morty’ego i wygląda zupełnie jak jego ludzki odpowiednik. W tym odcinku nosił on przepaskę na prawym oku, pod którą ukrywał mechanizm sterujący Złym Rickiem. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników, Zły Morty mówi poważnym, monotonnym głosem i nie jąka się mówiąc.

Rick i Morty sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Twórcy teorii głoszą, że właśnie Zły Morty to tak naprawdę oryginalny wnuk Ricka, który został przez niego porzucony. Wiemy, że w wymiarze, w którym toczy się serial, Rick pojawił się w rodzinie Smithów po 20 latach nieobecności. Jest to równoznaczne z tym, że nie był przy narodzinach swojego wnuka, bo ten ma zaledwie 14 lat. A jednak, gdy Zły Rick grzebał szalonemu naukowcowi we wspomnieniach, to pojawiło się jedno, na którym widać maleńkiego Morty’ego. Takie wydarzenie nie mogło mieć miejsca w rzeczywistości, w której przebywają na co dzień, skąd więc to wspomnienie?

Domyślamy się, że w swoim oryginalnym wymiarze Rick wcale nie porzucił Beth. Oznaczałoby to, że postąpiłby inaczej niż znaczna część Ricków i dlatego mógłby być świadkiem dorastania Morty'ego. Mimo to dojrzewanie w towarzystwie szalonego naukowca nie mogło okazać się bez znaczenia i musiało odbić się w jakiś sposób na wnuku. Z tego powodu zamiast stać się jąkającym niezbyt bystrym dzieckiem jak większość alter ego Morty'ego to wyrósł na sprytnego i poważnego chłopca, którego znamy jako Złego Morty'ego. Niestety, tajemnicą jest dlaczego Rick zdecydował się opuścić swojego Morty'ego na rzecz nowego w innym wymiarze.

Rick i Morty sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

W serialu pojawiają się cytaty, które zdają się potwierdzać tę teorię. W jednym z odcinków Rick tłumaczył Mortiemu, żeby nie był arogancki mówiąc:

„Zarozumiały Morty może prowadzić do prawdziwych problemów. To może być naprawdę zła rzecz dla każdego.”

Kiedy Morty domagał się wyjaśnień, dziadek odpowiedział, że wyjaśni mu, kiedy będzie starszy.

Trzeba przyznać, że teoria o Złym Mortim może być prawdziwa. Niestety, w drugim, trzecim oraz czwartym sezonie nie pojawia się za wiele wzmianek na ten temat, jakby twórcy chcieli trzymać fanów jeszcze trochę w niepewności. Czy zmieni się to w piątym sezonie serialu?

Inna, prawdopodobna teoria głosi, że Morty to tak naprawdę młodszy Rick Sanchez. Więcej o tej teorii i dlaczego może być prawdziwa pisaliśmy tutaj.

Rick i Morty sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Obsada

W angielskiej wersji językowej wróci oczywiście Justin Roiland jako Rick i Morty. Ponadto Sarah Chalke będzie nadal głosem Beth i Klona Beth, Chris Parnell Jerry'ego i Spencer Grammer pojawi się jako Summer. Głosem Aquamana prawdopodobnie będzie Roiland, chociaż nie zostało to potwierdzone.

Rick i Morty sezon 5 - przecieki, plotki, oficjalne informacje

Rick i Morty sezon 5 - kiedy premiera?

Nieoczekiwanie kilka dni temu na mediach społecznościowych Adult Swim została udostępniona informacja, że pierwszy odcinek piątego sezonu będzie miał premierę 20 czerwca na serwisie oraz stacji Adult Swim. Póki co, pewne jest, że będzie się on składał z 10 odcinków, jednak nie wiadomo czy twórcy zdecydują się powtórzyć rozwiązanie znane fanom z czwartego sezonu. Mowa o podzieleniu sezonu na dwie części, z czego premiery pierwszych pięciu odcinków i kolejnych dzieliła prawie roczna przerwa.

Aktualizacja 27.04.2021

Na oficjalnym profilu HBO Polska na serwisie Facebook pojawiła się informacja na temat premiery piątego sezonu "Ricka i Morty'ego". W poście napisano, że wszystkie sezony serialu będą dostępne od 21 czerwca na platformie HBO GO. Ponadto, napisano, że sezon piąty będzie miał u nich ekskluzywną premierę. To ciekawe, biorąc pod uwagę, że do tej pory cały serial w Polsce był dostępny do obejrzenia tylko na platformie Netflix.

Rick i Morty sezon 5 HBO GO

Aktualizacja 29.04.2021 - Dubbing

Ostatnia informacja dotycząca wykupu licencji do wszystkich sezonów serialu "Rick i Morty" wywołała niemałą burzę w mediach. Nie ma się co dziwić, Netflix i HBO GO to dwie największe platformy VOD w Polsce i w ciągu ostatnich lat bardzo aktywnie walczą o tytuł najbardziej popularniej. Do tej pory, wszystkie sezony "Ricka i Morty'ego" miały polską premierę właśnie na Netflixie. Warto jednak zauważyć, że ostatni, czwarty sezon został udostępniony na długo po amerykańskim debiucie. Powód takiej kolei rzeczy nie był znany, jednak wielu fanów było takimi posunięciami głęboko zaniepokojonych. Ostatnia informacja tylko pogłębiła to uczucie, bo wygląda na to, że przedstawiciele Netflixa nie dogadali się z Adult Swim w sprawie premiery. Najwyraźniej z tego powodu, producenci serialu "Rick i Morty" postanowili zmienić dystrybutora na konkurencyjny serwis HBO GO. Zmiana platformy wiąże się jednak z wieloma niewiadomymi, a fani swoimi obawami dzielą się w komentarzach pod oficjalnym zwiastunem 5 sezonu.

Jeden z najpopularniejszych komentarzy zwraca uwagę na kwestię polskiego dubbingu. Warto zauważyć, że zwiastun piątego sezonu został opublikowany w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami, a fani nie mogli usłyszeć tak dobrze im znanego głosu Modesta Rucińskiego (Rick) i Michała Głowackiego (Morty). Rozbudziło to ogromne wątpliwości widzów - czy w związku ze zmianą platformy na HBO GO, w dubbing zostaną zaangażowane inne osoby? Tak naprawdę nie wiadomo, jednak wszyscy mocno liczą na to, że w piątym sezonie usłyszą już dobrze znane głosy.

Aktualizacja 21.05.2021 - Spin-off "The Vindicators"

Stacja Adult Swim ogłosiła prace nad pierwszym spin-offem serialu o tytule "The Vindicators". Nowa seria ma opowiadać o tytułowej grupie superbohaterów, których dobrze znamy z czwartego odcinka trzeciego sezonu. Chodzi konkretnie o Supernovą, Vance’a Maximusa, Alana Railsa, Crocubota, Noob Nooba oraz Milliona. Fanów z pewnością zdziwi ta informacja, bo, jak wiadomo, odcinek z serialu "Rick i Morty" przeżywa jedynie Supernova. Wygląda jednak na to, że twórcy pokażą nam alternatywna rzeczywistość, w której superbohaterowie żyją lub ich przeszłość.

Jesteśmy podekscytowani możliwością ponownej pracy w uniwersum Ricka i Morty'ego, a ta krótka seria będzie niesamowitą okazją do zbadania, co dzieje się w następstwie ratowania (lub niszczenia) światów przez Vindicators. Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc pokazać, jak ten zespół superbohaterów jest niesamowicie dysfunkcyjny, niezależnie od tego, czy Rick jest w pobliżu – poinformowały producentki wykonawcze Sarah Carbiener i Erica Rosbe.

Nowa seria będzie się składać z pojedynczego sezonu, w którym zobaczymy prawdopodobnie 8 lub 10 odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo tylko, że twórcy pracują nad nowym serialem i że pojawi się on wkrótce.

Aktualizacja 24.05.2021 - kolejny zwiastun

Na oficjalnych social mediach Adult Swim oraz Rick i Morty pojawiła się zapowiedź następnego sezonu serialu. Ponadto przedstawiciele ponownie potwierdzili, że piąty sezon będzie składał się aż z 10 odcinków. Na poniższym materiale widzimy urywki sezonu i już wiadomo, że twórcy przyszykowali dla nas produkcję pełną niespodzianek i dziwnych zwrotów akcji.

Aktualizacja 25.05.2021 - Tytuły odcinków

W mediach społecznościowych zostały udostępnione tytuły wszystkich odcinków 5 sezonu "Rick i Morty". Oczywiście, twórcy z wytwórni Adult Swim zrobili to na swój sposób tworząc wideo. Na filmiku widzimy szalonego naukowca siedzącego pod deskami podłogi przyglądającego się wyskakującym słowom. Warto tutaj podkreślić, że tytuły są w angielskiej wersji językowej, a sens ich tłumaczenia nie jest łatwy do przetłumaczenia. Co jednak zauważą spostrzegawczy widzowie, to fakt, że każda nazwa nawiązuje w jakiś sposób do Ricka i Mortiego lub do Jerry'ego. Ponadto oczywistym wydaje się, że ostatni z odcinków ma nawiazywać do kultowej postaci, Samuraja Jacka.

Rick i morty samuraj Jack

Lista tytułów odcinków 5 sezonu "Rick i Morty"

 1. odcinek - Mort Dinner Rick Andre
 2. odcinek - Mortyplicity
 3. odcinek - Rickdependence Spray
 4. odcinek - A Rickconvenient Mort
 5. odcinek - Amortycan Grickfitti
 6. odcinek - Rick & Morty's Thanksploitation Spectactular
 7. odcinek - Gotron Jerrysis Rickvangelion
 8. odcinek - Rickternal Friendshine of The Spotless Mort
 9. odcinek - Forgetting Sarick Mortshall
 10. odcinek - Rickmurai Jack

Aktualizacja 4.06.2021 - Serialowy Jerry zdradza co pojawi się w serialu

Premiera 5 sezonu serialu coraz bliżej. Już za dwa tygodnie przyjdzie nam cieszyć się w pełni kontynuacją przygód szalonego naukowca Ricka oraz jego wnuka Morty'ego. Mimo wszystko, każdy z nas wie, że nawet 17 dni może się bardzo dłużyć. Z tego powodu aktor podkładający głos serialowemu Jerry'emu zdradził jeden wątek, który przyjdzie nam zapoznać trochę bliżej już niedługo. Okazuje się, że zostanie poruszony wątek seksualnych przygód Jerry'ego i Beth.

"Mnóstwo seksualnych przygód. Piąty sezon w przypadku Jerry'ego i Beth skupia się głównie na ich relacji seksualnej – poinformował Chris Parnell.

Nie można powiedzieć, żeby serial "Rick i Morty" był ostoją wstrzemięźliwości, w końcu seks przewija się tam bardzo często. Z tego powodu fani nie powinni być zaskoczeni, że i w kolejnym piątym sezonie tego typu tematy się pojawią. Potwierdza to również aktorka podkładająca głos Summer, która otwarcie mówi, że w serialu będzie dużo seksu. Co ciekawe, wskazówki na to pojawiły się nawet w zwiastunie i zdjęciach promocyjnych, gdzie widać Ricka ubranego w lateksowe ubrania kojarzące się bezpośrednio z tematyką BDSM.

Aktualizacja 9.06.2021 - Rick w Fortnite? To nie żart!

W ramach promocji piątego sezonu serialu "Rick i Morty" twórcy postanowili wejść w współpracę z producentami Fortnite. Okazuje się, że od teraz do gry została dodana nowa skórka przedstawiająca postać szalonego naukowca. Jest to wspaniały smaczek dla fanów zarówno serialu jak i popularnej strzelanki. Trzeba przyznać, że Rick strzelający do innych to wcale nie taki nietypowy widok. W końcu w serialu prawie w każdym odcinku jest pokazany moment, w którym do kogoś strzela - w obronie czy to w ataku - więc umieszczenie go w Fortnite ma faktycznie sens.

Aktualizacja 18.06.2021 - Premiera już zaraz

Już za chwilę odbędzie się oficjalna premiera piątego sezonu serialu "Rick i Morty". Niektórzy fani mogą się jednak czuć skonfundowani, bo w Internecie pojawiają się dwie daty premiery: 20 oraz 21 czerwca. Co ważne - dwa oddzielne terminy nie są wynikiem błędu, a swojego rodzaju niedomówienia. Otóż w tę niedzielę 5 sezon zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych, a w poniedziałek w Polsce. Przesunięcie światowej premiery jest bardzo częstym zjawiskiem, szczególnie w przypadku amerykańskich produkcji. Dla przypomnienia, serial dostępny jest na platformie HBO GO, a nie na Netflixie, tak jak to miało miejsce do tej pory. Warto się na to przygotować, sprawdzając, czy logowanie przebiega bezproblemowo. Jeżeli zaś należycie do niecierpliwych widzów, zachęcamy do przypomnienia sobie ostatniego, czwartego sezonu, dzięki czemu płynnie wejdziecie w kontynuację fabuły.

Aktualizacja 21.06.2021 - Premiera już dziś!

To już dziś - premiera piątego sezonu serialu "Rick i Morty"! Nowe odcinki dostępne są w ramach szerokiej biblioteki HBO GO od rana i już do Internetu napłynęły opinie na ich temat. Okazuje się, że zdecydowana większość jest pozytywna! Chcecie sprawdzić na własnej skórze czy warto oglądać następny sezon? Wejdźcie na HBO GO i sprawdźcie - serial "Rick i Morty" to idealna propozycja na dzisiejszy wieczór.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: