Ricoh Aficio CL3000

Najnowszy kolor A4 od Ricoha sprawdzi się w roli drukarki korporacyjnej.

Najnowszy kolor A4 od Ricoha sprawdzi się w roli drukarki korporacyjnej.

Ricoh Aficio CL3000

Koncern Ricoh jest autorem sloganu "drukarka monochromatyczna z dodatkiem koloru". Zgodny z jego treścią jest najnowszy model CL3000, bardzo dobra drukarka monochromatyczna uzupełniona o szybką, ale nie najwyższej jakości część kolorową. Nawet koszty wydruku strony w czerni są rekordowo niskie, ale barwnej - powyżej średniej. Urządzenie nie jest wielkie, jednak lepiej sprawdzi się w roli drukarki korytarzowej: wprowadzono druk na hasło i wielopoziomowy system zabezpieczeń. Za to wykonanie nawet poważnej wymiany części nie wymaga pomocy serwisu.

Drukarka ma pełną gamę portów lokalnych włącznie z szybszym USB, setkowym Ethernetem, a za dopłatą jeszcze kilku bezprzewodowych. Instalacja lokalna nie jest trudna, ale sieciowa wymaga większej wiedzy i przejścia w prawidłowej kolejności przez kilka etapów. W teście odmówił posłuszeństwa sterownik RPSC, specjalnego języka Ricoha i musieliśmy ratować się nowszą wersją pobraną z Internetu. Zgodnie z aktualną modą mamy dostęp do strony WWW w drukarce, a na niej do informacji np. o poziomie tonerów, stanie podajników i odbiorników papieru.

Do jakości druku czarnego nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Kolory nie są tak żywe, ale z grubsza wierne oryginałowi. Zdecydowanie gorzej drukarka radzi sobie z subtelnościami: cienkimi kolorowymi wzorami i trudnymi barwami. Te same figury w czerni oddaje bez problemów.

Informacje: Ricoh, tel. (22) 6081555

http://www.ricoh.pl

Cena modelu DN 11 700zł, W wersji bez dysku i dupleksu - 10 300zł