Ricoh CX1 - kompakt z matrycą CMOS oraz szerokim obiektywem

Firma Ricoh przedstawiła nowy cyfrowy aparat kompaktowy o oznaczeniu CX1. Przeznaczone dla bardziej zaawansowanych amatorów fotografii urządzenie oferuje m.in. 9-megapikselową matrycę CMOS oraz szerokokątny obiektyw.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - aparaty kompaktowe.

Ricoh CX1 dostępny jest w trzech kolorach - srebrnym, czarnym i brązowym. Urządzenie mierzy 101,5 x 27,9 x 58,3 mm, waży 180 gramów (bez baterii i karty pamięci) i wyposażone zostało w 9-megapikselową matrycę CMOS (1/2,3 cala) oraz procesor obrazu Smooth Imaging Engine IV. Dysponuje szerokokątnym obiektywem z 7,1-krotnym zoomem optycznym (zmiana ogniskowej w zakresie od 28 do 200 mm - ekwiwalent 35 mm) oraz możliwością wykonania w ciągu sekundy 4 zdjęć w pełnej rozdzielczości lub 120 w rozdzielczości VGA.

Ricoh CX1 - kompakt z matrycą CMOS oraz szerokim obiektywem

Ricoh CX1

Zarejestrowane treści (również filmy VGA (15 kl./sek.)) możemy zapisać na wbudowanej pamięci o pojemności 88 MB lub na kartach pamięci SD/SDHC oraz wyświetlić na 3-calowym, wyróżniającym się dużą rozdzielczością (921 000 pikseli) wyświetlaczu LCD.

Ricoh CX1 - kompakt z matrycą CMOS oraz szerokim obiektywem

Ricoh CX1

Na uwagę zasługują również następujące cechy:

- tryb Dynamic Range Double Shot: aparat wykonuje dwa zdjęcia przy różnych ustawieniach ekspozycji. Następnie łączy je w jedno, które może się pochwalić zwiększonym zakresem tonalnym

- funkcja Multi-Pattern Auto White Balance: odpowiada za ustawienie balansu bieli podczas wykonywania zdjęcia w miejscu, w którym mieszają się różne rodzaje światła. Wbudowane w aparat oprogramowanie dzieli zdjęcie na kilkaset części i następnie analizuje każdą z osobna

- funkcja M-Continuous Plus: rejestrowanie zdjęć (do 30) przed naciśnięciem migawki

- funkcja Multi-Target Auto Focus: wykonanie siedmiu zdjęć po sobie z różnymi ustawieniami AF (mamy możliwość wyboru najlepszego).

Ricoh CX1 - kompakt z matrycą CMOS oraz szerokim obiektywem

Ricoh CX1

Ricoh CX1 pojawi się na półkach sklepowych 13 marca. Jego cena została ustalona na poziomie 299 funtów.