Ricoh CX6 - duży zoom i bardzo szybki autofokus

Firma Ricoh wprowadziła do sprzedaży nowy aparat kompaktowy noszący oznaczenie CX6. Urządzenie w porównaniu do swojego poprzednika bazuje na tych samych kluczowych komponentach oferując jednakże kilka przydatnych usprawnień.

Na początku tego roku na rynku zagościł aparat kompaktowy Ricoh CX5. Dzisiaj przedstawiony został następny członek serii CX, czyli model CX6.

W porównaniu do swojego starszego towarzysza, nowość bazuje na tych samych kluczowych podzespołach. Oznacza to więc, że korzysta z tej samej 10-megapikselowej matrycy CMOS BSI oraz takiego samego obiektywu pozwalającego na zmianę ogniskowej w zakresie od 28 do 300 milimetrów (zoom optyczny 10,7x).

Urządzenie oferuje jednakże również kilka usprawnień. Ich lista przedstawia się następująco:

- szybszy autofokus (0,1 sekundy)

- funkcja Zoom Assist Monitor (ułatwia wykonywanie zdjęć przy dużych ogniskowych)

- technologia Super-resolution i funkcja redukcji szumów (obie mają za zadanie poprawić jakość zdjęć)

- tryb priorytetu przysłony i migawki (A/F)

- funkcja Super-resolution Zoom (pozwala na skorzystanie z 2-krotnego zoomu cyfrowego, która to czynność powinna jedynie "minimalnie" wpłynąć na jakość rejestrowanych zdjęć)

- umieszczony na obudowie przycisk pozwalający na natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania filmów

- wyświetlacz o większej rozdzielczości (1,23 mln pikseli) oraz wyższej jasności (1,7x).

Aparat, który oferuje trzy wersje kolorystyczne obudowy (czarną, srebrną i różową) został wyceniony na ok. 413 USD i powinien się pojawić w sprzedaży w przyszłym miesiącu.