Ricoh PX - "pancerny" kompakt

Firma Ricoh przygotowała kolejną propozycję dla osób szukających wyjątkowo wytrzymałego kompaktu. Urządzenie nosi oznaczenie PX.

Ricoh PX to idealne rozwiązanie dla osób często podróżujących i korzystających z aparatu w różnych sytuacjach narażających go na uszkodzenie lub dla osób, którym po prostu "wszystko leci z rąk".

Urządzenie, pomimo niepozornego wyglądu, cechuje się bowiem wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją pozwalającą mu przetrwać upadek z wysokości 1,5 metra oraz zanurzenie w wodzie do głębokości 3 metrów (przez godzinę). Oczywiście nie jest mu straszny również kurz oraz piasek, co jest szczególnie istotne podczas spędzania urlopu nad morzem.

Ricoh PX pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 16 milionów pikseli (dzięki stabilizowanej matrycy CCD o wymiarach 1/2,3 cala), nagrywanie filmów HD (720p), zmianę czułości do poziomu ISO 3200 oraz zmianę ogniskowej w zakresie od 28 do 140 milimetrów (5-krotny zoom, ekwiwalent dla 35 mm). Zarejestrowane treści można natomiast podejrzeć na 2,7-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 230 000 pikseli.

Niestety cena urządzenia nie została podana. Wydaje się jednak, że będzie ona oscylować w granicach 1500-2000 złotych.