Ricoh - nowy aparat z serii Caplio

W ofercie firmy Ricoh pojawił się nowy model cyfrowego aparatu kompaktowego - Caplio R40. Urządzenie wyposażono w m.in. w obiektyw charakteryzujący się zoomem optycznym 5,7x.

Ricoh Caplio R40

Ricoh Caplio R40

Caplio R40 dysponuje obudową o wymiarach 95 x 26 x 53 mm i waży 135 g (bez baterii i karty pamięci). Wbudowano w nią 2,5-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 153 tys. pikseli, szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28 - 160 mm, oferujący 5,7-krotne zbliżenie optyczne, oraz matrycę CCD o wymiarach 1/2,5 cala i rozdzielczości ponad 6 megapikseli.

"Cyfrówka" - podobnie jak większość tego typu urządzeń na rynku - dysponuje również możliwością rejestrowania sekwencji wideo z dźwiękiem. Zarówno zdjęcia jak i filmy mogą być zapisywane na wewnętrznej pamięci o pojemności 26 MB (z możliwością jej rozbudowy dzięki wbudowanemu slotowi kart pamięci SD i MMC). Użytkownikowi oddano ponadto do dyspozycji funkcję macro (1 cm), funkcję zdjęć seryjnych (trzy zdjęcia), osiem programów tematycznych oraz baterię wielokrotnego ładowania, która wg producenta powinna wystarczyć na wykonanie ok. 350 zdjęć.

Nowy aparat powinien się pojawić w sprzedaży w czerwcu. Niestety jego cena nie jest znana.

Więcej informacji na stronie producenta.