Ridata - wskaźnik i pamięć w jednym

Firma Ridata zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty produktu łączącego funkcjonalność przenośnej pamięci flash i wskaźnika laserowego. Laser Pointer USB dostępny będzie w kilku wersjach, różniących się pojemnością - oficjalna premiera urządzenia odbędzie się na targach CES 2006.

Laser Pointer USB z pewnością przyda się osobom często prowadzącym prezentacje - w jego pamięci mogą zapisać do 1 GB danych, zaś wskaźnik przyda się podczas komentowania kolejnych slajdów prezentacji. Co ważne, dane zapisane na nośniku można zabezpieczyć przed nieautoryzowanym dostępem (do ich odczytania niezbędny jest login i hasło). Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje również oprogramowanie - m.in. aplikację do zapisywania na dysku flash ulubionych zakładek z przeglądarki internetowej oraz program pocztowy.

Najnowszy produkt Ridata dostępny będzie w kilku wersjach, różniących się pojemnością - 128 MB, 256 MB, 512 MB oraz 1 GB. W pierwszej kolejności na rynek trafi Laser Pointer USB o pojemności 512 MB - jego cenę ustalono na 70 USD.

Więcej informacji: Ridata.


Zobacz również