Righteous Kill

Tego filmu napewno nie trzeba polecać wytrawnym miłośnikom kina. To perełka choćby ze wzlędu na samą obsadę : Robert De Niro i Al Pacino. Tym razem stoją po jednej stronie linii dzielącej dobro i zło. W tej historii nie ma jednak wyraźnego kontrastu pomiędzy białym i czarnym. Jedną z ról odgrywa także Curtis Jackson znany lepiej jako 50 Cent.

"Nie zostaje się gliną by służyć i chronić. Każdy wie, że to idiotyczne. Robi się to dla szacunku. Pozwoli Ci to nosić broń i odznakę. Większość ludzi szanuje odznakę... każdy szanuje broń".

Righteous Kill to historia dwóch weteranów policji z Nowego Jorku (Robert De Niro, Al Pacino) podążających tropem seryjnego mordercy. Po 30 latach służby obaj mają odejść na emeryturę lecz zostają przydzieleni do sprawy morderstwa podobnego do sprawy prowadzonej przez nich przed wielu laty. Ktoś zabija przestępców, którym udało się ujść wymiarowi sprawiedliwości. Zbrodnie są bardzo podobne do sprawy z przeszłości. Czy człowiek, którego niegdyś wsadzili za kraty był niewinny?

"Niema nic złego w małej strzelaninie, dopóki właściwi ludzie dostają kulkę".

Występują : Robert De Niro, Al Pacino, Curtis Jackson (50 Cent).

Gatunek : sensacyjny/thriller psychologiczny.

Premiera 12 września 2008.