Ring Mouse i Pen Mouse firmy Genius nagrodzone na Computex 2011

Dwie nietypowe myszy komputerowe tajwańskiej firmy Genius zostały wyróżnione na niedawno zakończonych targach Computex 2011. Obie cechują się bardzo charakterystycznym projektem, który całkowicie odróżnia je od tradycyjnych urządzeń tego typu.

Ring Mouse

Ring Mouse to bezprzewodowa mysz w kształcie pierścienia. Umożliwia ona sterowanie kursorem za pomocą palca przesuwanego po powierzchni sensora optycznego o czułości 1000 dpi. Ta nietypowa konstrukcja otrzymała nagrodę Product Design Award 2011.

Innym nagrodzonym produktem jest Pen Mouse. Jest to wyjątkowa mysz o obudowie przypominającej długopis. Posiada sensor optyczny o czułości 1200 dpi. Działa ona również przy 400 i 800 dpi. Jej zasięg podawany przez producenta dochodzi nawet do 10 metrów, a to dzięki zastosowaniu bezprzewodowej technologii 2,4 GHz.

Oba urządzenia nie przypominają tradycyjnych myszy, ale w wielu wypadkach mogą być od nich praktyczniejsze. Ring Mouse sprawdzi się doskonale podczas przeprowadzania prezentacji, a Pen Mouse dzięki obudowie w kształcie długopisu ułatwi prace wykonywane w programach graficznych.