Riposta Microsoftu

Bill Gates odpiera zarzuty Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości.

Ustosunkowując się do orzeczenia Waszyngtońskiego Sądu Okręgowego określającego Microsoft jako monopolistę, firma z Redmond wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że rynkową pozycję zawdzięcza przede wszystkim innowacyjności i konkurencyjności. To przecież klienci spośród dostępnych na rynku produktów wybierają te, które uważają za najlepsze. Oprogramowanie Microsoftu wydaje się najlepiej zaspokajać ich potrzeby. "W tej branży żadna z firm nie ma zagwarantowanej pozycji. Microsoft odniósł sukces, gdyż zawsze kierował się takimi wartościami jak nowatorstwo, jakość, rzetelność. Konkurujemy energicznie, ale uczciwie" - powiedział Bill Gates.

Amerykański sąd przyznał, że niektóre działania Microsoftu przyniosły wymierne korzyści klientom. Było to m.in. wprowadzenie do dystrybucji bezpłatnej przeglądarki Internet Explorer, dzięki której zwiększyła się powszechna znajomość Internetu, a dostęp do jego zasobów stał się łatwiejszy.

"Gdy my będziemy zajmować się sprawą procesu, 30 tys. naszych pracowników całą swoją uwagę będzie poświęcać opracowywaniu nowych produktów Microsoftu. Konkurencja w tej branży jest tak duża, że nie możemy tracić z pola widzenia naszych podstawowych zadań" - dodaje Gates.

Więcej informacji : www.news.com