Rise of Nations

Podbij świat i poprowadź swój naród do zwycięstwa!

Podbij świat i poprowadź swój naród do zwycięstwa!

Rise of Nations to strategia rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, przedstawiająca rozwój nauki i techniki w kolejnych epokach.

Na początku zabawy wybierasz naród i rządzisz nim, a potem starasz się podbić inne nacje. Rise of Nations sprawi, że naprawdę poczujesz się władcą imperium. Zapewnia to opcja Podbój świata, w której tak jak w zwykłych strategiach rozgrywanych w czasie rzeczywistym toczysz bitwy na małych mapach taktycznych. Jednak dochodzi do nich tylko wówczas, gdy prowadzisz wojny. Te z kolei rozgrywają się na mapie strategicznej obejmującej kulę ziemską. W tym trybie czas jest przeliczany w turach, a ty podejmujesz decyzję, gdzie wysłać armie, jak zwiększyć wpływy do skarbca i z kim zawrzeć sojusze. W grze świat idzie nieubłaganie naprzód, jedne imperia miażdżą inne, a co kilka tur zmienia się epoka historyczna, po której na polach bitew pojawiają się nowe jednostki.

Rise of Nations

Na polach bitew walczą wojska, których wygląd zmienia się, gdy nastaje kolejna epoka historyczna i pojawią się nowe wynalazki.

Ciekawym rozwiązaniem są Karty bonusowe, które uzyskujesz, podbijając kolejne prowincje lub kupując je za uzbierane fundusze. Część z nich możesz zagrywać w fazie strategicznej, inne tuż przed rozpoczęciem bitwy. Ponieważ to samo mogą zrobić przeciwnicy, przez chwilę czujesz się jak przy stoliku pokerowym, gdzie stawką w rozgrywce jest władza nad światem.

Do wyboru masz aż 18 cywilizacji, a dzięki ich cechom specjalnym, każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Każda frakcja oznacza inny styl prowadzenia rozgrywki, warto się więc zastanowić nad nimi przed rozpoczęciem zabawy. Na przykład jeśli jesteś zwolennikiem szybkiego ataku, wybierz Azteków, Rzym oferuje dobre opcje obronne, a Chiny - szybki rozwój naukowy.

W zalewie sztampowych strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym Rise of Nations jest grą wartą uwagi, tym bardziej że ma mało błędów historycznych.

Wydawca w Polsce A.P.N. Promise

Informacjehttp://www.promise.com.pl

Wymagania sprzętowe CPU 500 MHz, 128 MB RAM, karta 3D 16 MB

Cena 169,58 zł

Najniższa cena brak

Ocena 5/5