Riverdale, Sandman i Wikingowie: Walhalla – co mają wspólnego?

Poza tym, że to seriale Netflixa – tytuły te łączy jeszcze coś. Sprawdźcie, co dokładnie i co wspólnego ma z tym Sabrina, Gra o Tron i Pamiętniki wampirów.


Riverdale to serial, który już od dawna cieszy się ogromna popularnością wśród użytkowników serwisu Netflix. Niedawno, ponieważ zaledwie 21 stycznia 2021 roku, na platformie zadebiutował pierwszy odcinek piątego sezonu produkcji i automatycznie wywindował ją na szczyty list najpopularniejszych, bieżących tytułów Netflixa. Wikingowie: Walhalla oraz Sandman to z kolei dopiero zapowiedziane projekty, na których debiut musimy jeszcze zaczekać. Pomimo tego, obie produkcje już wzbudzają wiele emocji, gdyż Wikingowie: Walhala będą na bazie popularnej serii - Wikingowie, natomiast Sandman to twórczość Neila Gaimana, czyli jednego z najpopularniejszych obecnie autorów w klimacie fantasy, a sam komiks stał się już wręcz kultowy. Wszystkie te tytuły mają jednak coś wspólnego, poza platformą dystrybucji - decyzje obsadowe.

Chodzi zarówno o już oficjalnie potwierdzone, jak i czekające by zaskoczyć decyzje, związane z obsadą tych produkcji. Bowiem, zarówno w najnowszym sezonie Riverdale, jak i w nadchodzących Wikingach: Walhalli oraz Sandmanie, zagrają aktorzy doskonale znani z innych, niezwykle popularnych seriali. Potwierdzają to także najnowsze informacje, ale po kolei.

Walhalla: Wikingowie i Chilling Adventures of Sabrina

sandman lucyfer riverdale wingowie: valhalla sabrina gra o tron obsada seriale netflix

Netflix ogłosił oficjalnie część obsady, która zagości w nadchodzącym widowisku o nieposkromionych Wikingach, którego akcja będzie miała miejsce około sto lat po wydarzeniach z głównej serii. Wśród zatrudnionych aktorów znajduje się jeden, z dwóch obiektów dziewczęcych westchnień podczas oglądania przygód nastoletniej czarownicy w Chilling Adventures of Sabrina. Chodzi konkretnie o księcia piekieł – Kalibana (ang. Caliban) i grającego go Sama Corletta.

sandman lucyfer riverdale wingowie: valhalla sabrina gra o tron obsada seriale netflix

Fanki Kalibana będą zadowolone

W Wikingach: Wallhala przypadła młodemu aktorowi nie lada gratka, ponieważ Sam Corlett zagra autentyczną postać - Leifa Eriksona, który zapisał się w historii jako doskonały żeglarz i dzielny wojownik. Kto wie, może udział przystojnego aktora o raczej „surferskim” typie urody, przyciągnie do serialu dodatkowe fanki.

W pozostałych rolach w nadchodzącej produkcji zagrają także:

  • Leo Suter jako Harald Srogi
  • Jóhannes Jóhannesson jako Olaf Haraldson
  • David Oakes jako Earl Godwin
  • Frida Gustavsson jako Freydis Eriksdotter
  • Bradley Freegard jako Kanut Wielki
  • Laura Berlin jako Emma z Normandii
  • Caroline Henderson jako Jarl Haakon
  • Pollyanna McIntosh jako królowa Ælfgifu

Riverdale i Pamiętniki Wampirów

sandman lucyfer riverdale wingowie: valhalla sabrina gra o tron obsada seriale netflix

Trzeba przyznać, że zarówno Riverdale, jak i Pamiętniki Wampirów są dość podobne – romanse i młodzieńcze problemy mieszają się tu z klasycznymi motywami z tzw. urban fantasy. Dlatego też pojawienie się jednej z głównych gwiazd zakończonej już serii, która doczekała się, aż ośmiu sezonów, w obecnym hicie Netflixa budzi ogromne emocje. Choć nie jest to oficjalnie potwierdzona informacja, Nina Dobrev ma pojawić się w najnowszym sezonie ze względu na siedmioletni przeskok czasowy w stosunku do sezonu czwartego. Co potwierdza tę tezę?

sandman lucyfer riverdale wingowie: valhalla sabrina gra o tron obsada seriale netflix

Z Mystic Falls do Riverdale - co za przeprowadzka

Po pierwsze, zdjęcia Niny Dobrev w towarzystwie aktorek odgrywających główne role w Riverdale, które sama zainteresowana zamieściła na portalu społecznościowym. Znacznik zdjęcia informuje natomiast, że było ono wykonane w Vancouver w Kanadzie, gdzie były wtedy kręcone sceny do piątego sezonu Riverdale. Dodatkowo, opis jednej z nowych postaci, które pojawią się jeszcze w tym sezonie doskonale pasuje do gwiazdy Pamiętników Wampirów i jeszcze wspomniany przeskok w czasie, który sprawia, że aktorka wyglądem wpasuje się wiekowo w pozostałe postacie.

Oficjalnie potwierdzony jest natomiast udział Chrisa Masona jako męża Veroniki Lodge.

Sandman i Gra o tron

Cóż, z góry uprzedzamy fanów Sandmana i serialu Lucyfer, gryż postać Lucyfera Morningstara granego przez Toma Ellisa pojawiła się pierwszy raz właśnie na łamach komiksu o uosobieniu Snu – nie będziecie zadowoleni. Dlaczego? Ze względu na decyzję Netflixa co do tego, kto odegra naszego ulubionego diabełka w nadchodzącym serialu.

sandman lucyfer riverdale wingowie: valhalla sabrina gra o tron obsada seriale netflix

Lucyfer z komiksu Sandman

Pomijając, że mógłby być to sam Tom Ellis (jednak rozumiemy pewną chęć niezależności nowej serii), to Lucyfer w tej odsłonie nie będzie nawet mężczyzną. Jako odtwórczynię tej roli obsadzono doskonale wszystkim znaną z serialu Gra o Tron - Gwendoline Christie, która w widowisku HBO zagrała jedną z ważniejszych postaci, a mianowicie Brienne z Tarthu.

sandman lucyfer riverdale wingowie: valhalla sabrina gra o tron obsada seriale netflix

To Lucyfer też była kobietą?

Poniekąd oddając sprawiedliwość przyznamy, że w niektórych stylizacjach aktorka faktycznie jest bardziej podobna do komiksowego pierwowzoru, niż Tom Ellis.

Więcej informacji na temat obsady serialu Sandman znajdziecie tutaj.

Choć nie wszystkie decyzje obsadowe, dotyczące najgorętszych seriali ostatniego czasu są zadowalające dla fanów, to trzeba przyznać, że ciekawie śledzi się takie przeplatanki wśród ulubionych produkcji. Udowadnia to też, że w świecie filmów i seriali wszystko jest możliwe: książę piekła zostaje wikingiem, ukochana wampira zmienia magiczne uniwersum, a feministyczny rycerz zasiada na tronie piekła. Cóż, jest ciekawie.