Roadeo - czyli walka na drodze... a raczej z drogą?

Brzmi absurdalnie? Być może ale w istocie jest dokładnie tak jak napisałem w tytule. Roadeo (zabawna gra słów) to nic innego jak zwariowana i zażarta wojna maszyny przeciwko autostradzie. News nadal brzmi niedorzecznie? Faktycznie, zatem pozwolę sobie co nieco wyjaśnić.

Roadeo to banalna mogłoby się wydawać zrobiona przez jednoosobową drużynę i oparta na silniku Unity gra. Zasady są naprawdę proste, otóż z założenia zabawa przeznaczona jest dla dwóch osób. Jedna z nich wciela kontroluje malutki samochodzik, druga natomiast... drogę. O ile maszyna musi po prostu utrzymać się na drodze (co łatwe nie jest), tak już sama powierzchnia dodatkowo musi omijać pojawiające się przeróżne przeszkody.

W grę można grać zarówno przeciw sobie, jak i stanowiąc jedną, zgraną paczkę. Trudno to sobie zapewne wyobrazić więc rzućcie okiem na trailer.

Trzeba przyznać, że gra aż prosi się o stworzenie większej wersji. Szkoda, że sterowanie nie jest w niej najlepsze, bo całość aż domaga się pada. Biorąc jednak pod uwagę, że odpowiada za nią jeden człowiek trzeba szczerze napisać... respekt. Kto wie, może niebawem doczekamy się nowej, bardziej rozbudowanej wersji Roadeo.

Zaprawdę proste i wciągające. I kto powiedział, że obecnie nie można stworzyć niczego nowego heh?