Robak na fali Mundialu

Firma Sophos poinformowała o wykryciu nowego robaka internetowego stworzonego z myślą o infekcji komputerów należących do fanów piłki nożnej. Robak rozsyła się pocztą elektroniczną z tematami wiadomości typu "Bilety na Mundial" czy "Mistrzostwa Świata".

Celem nowej mutacji robaka W32 - W32/Zasran-A jest ułatwienie osobom niepowołanym zdalnego dostępu do komputera. Po infekcji, szkodnik manipuluje ustawieniami bezpieczeństwa i rozsyła się pod adresy znalezione w książce adresowej MS Outlook. Póki co, skierowany jest przede wszystkim do Niemców - tematy wiadomości są bowiem przede wszystkim w ich języku (np. "Weltmeisterschaft" - czyli mistrzostwa świata). Zagrożeni są także anglojęzyczni użytkownicy komputerów (tematy takie jak "WM-Tickets" albo "World Cup Schedule").

Zasran-A jest już drugim wirusem wykrytym w maju, skierowanym przede wszystkim przeciwko tym, którzy interesują się piłką nożną. Ostatnio odkryto trojana udającego rozpiskę terminów mistrzostw świata. Do wszystkich fanów piłki nożnej apelujemy więc: uważajcie na swoje e-maile!