Robaki kontratakują

W przygotowaniu kolejna edycja gry Worms.

Czy pamiętacie jeszcze przemiłe komputerowe robaczki, których jedynym celem była wzajemna eksterminacja? Jeśli tak, to powinniście zainteresować się informacjami nadchodzącymi z siedziby firmy Team 17. Otóż zespół pracujących w niej programistów przygotowuje właśnie grę o nazwie Worms World Party, który podobnie jak poprzednie części kultowej serii jest strategią turową zawierającą elementy znane z klasycznych zręcznościówek.

Tym razem otrzymamy produkt, który przeznaczony jest wyłącznie do rozgrywki w trybie wieloosobowym w Internecie i sieci lokalnej. W nowej wersji gry autorzy wprowadzili kilka nowych opcji oraz dokonali kilku istotnych modyfikacji w kodzie. Do najważniejszych innowacji można zaliczyć: zwiększenie ilości dostępnych rodzajów gry (m.in. walka z bossami, turniej i trening), zaimplementowanie prawie 40 dodatkowych scenariuszy oraz rozszerzenie arsenału dostępnych środków bojowych. Do tego dochodzi jeszcze pokaźny zestaw nowych grafik i dźwięków.

Producent twierdzi, że Worms World Party pojawi się w sprzedaży jeszcze przed końcem wiosny. Gra dostępna będzie na platformach PC i Dreamcast.


Zobacz również