Robale nad Wisłą

Niedługo bohaterowie gry Worms: Armageddon przemówią w naszym ojczystym języku.

CD-Projekt poinformował, że już za kilka tygodni na półki krajowych sklepów komputerowych trafi w pełni zlokalizowana edycja Worms: Armageddon. Oprócz pierwszorzędnie zrealizowanej polskiej wersji językowej, atutem tego produktu ma być niezbyt wygórowana cena, której wysokość ustalona została na 69 PLN.

Gra jest kolejną częścią serii produktów traktujących o zbrojnych zmaganiach niewielkich robaczków. Aplikacja utrzymana jest w konwencji strategii z elementami zręcznościowymi. Mali podopieczni gracza dysponują obszernym wachlarzem środków bojowych i to zarówno ofensywnych, jak i defensywnych. W arsenale znajdują się najróżniejsze rodzaje uzbrojenia, począwszy od podstawowej bazooki i szybkostrzelnego karabinu, na zdalnie sterowanej super-owcy i bombie atomowej skończywszy. Imponująco prezentuje się również, emanująca bogactwem kolorów, komiksowa szata graficzna (maksymalna rozdzielczość 1024x768 pikseli). Produkt przeznaczony jest, przede wszystkim, do rozgrywki w trybie multiplayer, ale samotny gracz także nie powinien być zawiedziony. Autorzy przygotowali bowiem kilkanaście rodzajów gry Single-Player (kampania, trening itp.).

Worms: Armageddon jest pierwszą z trzech polskich wersji gier dostępnych w cenie 69 PLN, które mają ukazać się w pierwszym kwartale 2000 roku nakładem CD-Projektu. Pozostałe dwa tytuły to RollerCoaster Tycoon oraz siódma część firmowanych przez Sierra Interactive przygód zalotnego Larry'ego.


Zobacz również