Robale w "komórkach"

Gra "Worms" w wersji na telefony komórkowe, zanotowała w Korei 250 000 płatnych pobrań podczas pierwszego miesiąca obecności na rynku i zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najpopularniejszych gier przeznaczonych na telefony komórkowe.

Kultowe gry z serii Worms, już od wielu lat cieszą miliony pecetowych graczy na całym świecie. Zadanie przygotowania koreańskiej wersji gry firma Team 17 powierzyła wiodącemu w Korei dystrybutorowi gier przeznaczonych na telefony komórkowe firmie M DREAM. Robale w wersji "mobile" zostały oparte na wydanej w marcu 2001 grze Worms World Party i oferuje rozgrywkę w trybie gry pojedynczej i wieloosobowej.

Przedstawiciele obu firm wyrazili swoje zaskoczenie tak błyskawicznym sukcesem Robali w wersji "mobile". Jong Ho Choi dyrektor firmy M Dream tak skomentował opublikowane wyniki "Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu pierwszej gry z serii Worms w wersji "mobile". To niesamowite, że gra stworzona przez zachodnich twórców zdobyła tak ogromną popularność w tak krótkim czasie".

Zgodnie z podpisaną pod koniec ubiegłego roku umową pomiędzy Team 17 i THQ ta ostatnia przygotuje i będzie dystrybuować mobilne Robale na rynku zachodnim. Licencja dla firmy THQ na rozpowszechnianie gier z serii Worms w wersji na telefony komórkowe obejmuje cały świat z wyłączeniem Korei, Chin oraz Tajwanu.