Robert Fripp + Windows Vista - zrozumiesz, gdy usłyszysz

Założyciel legendarnej grupy King Crimson, Robert Fripp, pracował niedawno dla Microsoftu, by stworzyć dźwięki do Windows Vista. Czy okaże się, że najnowszy system z Redmond będziemy uruchamiać choćby tylko po to, by go dla przyjemności posłuchać?

Zgodnie z opisami i filmem opublikowanym na Channel 9, dźwięki w Windows Vista prawdopodobnie będą brzmiały bardziej ambientowo niż we wszystkich dotychczasowych wersjach systemów Microsoftu. Zdaniem komentatorów przypominają one muzykę tworzoną przez coraz popularniejszy również w Polsce islandzki zespół Sigur Rós.

Powspominajmy przez chwilę

Fripp nie jest jedyną sławą z branży muzycznej, która miała związek z Microsoftem. Warto przypomnieć, że słynny "The Microsoft Sound", czyli dźwięk startowy Windows 95, został stworzony przez Briana Eno.

Jak opowiada Eno w wywiadzie, pewnego dnia otrzymał od agencji list następującej treści: "Chcielibyśmy utwór, który jest inspirujący, uniwersalny, bla bla, optymistyczny, futurystyczny, sentymentalny," - tutaj następowała cała lista przymiotników, po czym na samym końcu pojawiła się fraza - "i który musi mieć długość 3,25 sekundy".

Mówi się, że gigant z Redmond zapłacił za "The Microsoft Sound" 35 tysięcy dolarów.

Dodatkowe informacje i plik wideo: witryna Channel 9, wywiad z Brianem Eno