Robert Kubica nie miał szans. Zobacz film

Dzisiaj w ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa przeprowadzony został crash-test potwierdzający, że Robert Kubica nie miał szans uniknąć poważnych obrażeń w wypadku, do którego doszło kilka miesięcy temu. W serwisie YouTube pojawił się film, na którym widać jak źle zamontowana bariera ochronna przeszywa na wylot testową Fabię. Naprawdę robi wrażenie.

Bariera ochronna przeszyła Fabię na wylot

Eksperyment został przeprowadzony na znajdującym się w Inowrocławiu torze do przeprowadzania crash-testów. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć, jak zachowuje się samochód, który uderza w barierę ochronną. Sprawdzono dwa przypadki - gdy była ona poprawnie i niepoprawnie zainstalowana.

Eksperyment miał też na celu przeprowadzenie symulacji wypadku Roberta Kubicy do jakiego doszło na trasie rajdu Ronde di Andora.

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie
  • YouTube - jak włączyć kontrolę rodzicielską?

"Nie próbujemy odtworzyć sytuacji rajdowej jeden do jednego. Bazując na pewnych faktach próbujemy pokazać jaka jest różnica zachowania się bariery zmontowanej poprawnie i wadliwie - zastrzegł jednak współorganizator eksperymentu, Piotr Chojnacki z firmy Saferoad.

Warto zaznaczyć, że do testu została wykorzystana Skoda Fabia, która uderzała w barierę ochronną pod kątem 20 stopni z prędkością 110 km/h. Efekty tego eksperymentu możecie zobaczyć poniżej.

Jak widać, niepoprawnie zamontowana bariera ochronna wbiła się w Fabię jak nóż w masło, jednoznacznie potwierdzając, że Robert Kubicami ma szczęście, że żyje.

Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za naszego jedynaka w F1, aby jak najszybciej w pełni wyzdrowiał i spełnił swoje marzenie o powrocie do ścigania na najwyższym poziomie.

Oficjalne filmy z crash-testu znajdziecie pod tym adresem.

Czytaj więcej o Narodowym Eksperymencie Bezpieczeństwa.