Robiąc zakupy w GTA Online i Red Dead Online wspomożecie walkę z pandemią koronawirusa

Rockstar dołącza się do walki z pandemią koronawirusa i zachęca graczy do pozostania w domach.

Niestety, ale przyszło nam żyć w zupełnie nowej rzeczywistości. Kolejne ograniczenia dotyczące gromadzenia się i przemieszczania powodują, że większość z nas jest zmuszona do pozostania w domach. Pandemia COVID-19 wpływa jednak nie tylko nasze zdrowie, ale również samopoczucie (długotrwała izolacja) i poczucie bezpieczeństwa (załamujący się rynek pracy). Warto jednak w tych trudnych chwilach pomyśleć o tym, że czasami robiąc niewiele możemy pomóc zarówno sobie, jak i całemu światu.

Studio Rockstar postanowiło zmobilizować ogromne społeczności gier GTA 5 oraz Red Dead Redemption 2 i zapowiedziało, że 5% z każdego zakupu w sieciowych trybach - GTA Online i Red Dead Online, trafi do puli na rzecz walki z koronawirusem. Przedstawiciele studia nie zdradzili jeszcze jakie organizacje skorzystają z dotacji, jednak obiecują, że więcej informacji na ten temat poznamy już wkrótce.

Choć 5% może się wydawać niewielką kwotą, to należy pamiętać, że GTA Online i Red Dead Online od wielu lat utrzymują się właśnie tylko z cyfrowych mikropłatności. W dodatku, GTA 5 jest obecnie najpopularniejszą grą w historii gamingu i może się pochwalić sprzedaż na poziomie 115 milionów egzemplarzy.

Nawet tak drobny ułamek kwoty w przypadku GTA Online może złożyć się ostatecznie na ogromną sumę. Cała akcja potrwa od dzisiaj do 31 maja.

Jeśli jesteście sympatykami serii Grand Theft Auto, to nie możecie przegapić naszego zbioru informacji na temat GTA 6. Regularnie zbieramy dla was wszystkie wieści na temat gry.

źródło: vg247.com