Robinson: The Journey może mnie przekonać do kupna Sony PlayStation VR

Większość recenzentów jest zgodna: PlayStation VR to świetny sprzęt, a dzięki niższej niż u konkurencji (Oculus Rift, HTC Vive) cenie ma szansę na rynkowy sukces. Tyle tylko, że brakuje bardzo dobrych gier.

Sony PlayStation VR

Najlepsze gry na PlayStation VR

Startowe tytuły dla PlayStation VR to w dużej mierze krótkie pozycje, które mają wywołać efekt „WOW” i... horrory. Z tłumu wyróżnia się Rez Infinite, nowa wersja legendarnej gry, która jednak nie wszystkim przypadnie do gustu ze względu na swoją abstrakcyjną oprawę i daleką od przystępności rozgrywkę.

Robinson: The Journey może mnie przekonać do kupna Sony PlayStation VR

Sony PlayStation VR

Moim faworytem jest Bound łódzkiego studia Plastic, niesamowita przygodówka dla dorosłych. Dla dorosłych nie dlatego, że pełno tu przemocy i golizny, a ze względu na dojrzałą fabułę.

Crytek: fachowcy od serii Crysis

Przełom w temacie gier dla PlayStation VR może moim zdaniem nadejść już niedługo, bo 9 listopada. Wtedy do sklepów trafi Robinson: The Journey.

Robinson: The Journey może mnie przekonać do kupna Sony PlayStation VR

Crysis 3

Za grę odpowiada Crytek, firma która nie ma na koncie słabych tytułów. Kiedyś zagrywałem się w kolejne części Crysisa, futurystycznej strzelaniny, w której dzięki kombinezonowi mieliśmy do dyspozycji supermoce. Poza tym gry tworzone przez Crytek zawsze zachwycały wyglądem. Swego czasu ich silnik CryEngine był synonimem najwyższej jakości, jeśli chodzi o oprawę.

Robinson: The Journey na PlayStation VR

W swojej nowej grze, zatytułowanej Robinson: The Journey, fachowcy z Crytek dadzą nam do dyspozycji futurystyczny arsenał, ale wrzucą w świat pełen dinozaurów. Nie przenoszą gotowej strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby w VR. Od początku projektowali całą rozgrywkę z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Tak to powinno wyglądać.

O tym, że ekipa Crytek traktuje temat VR poważnie może świadczyć fakt, że uruchomili specjalny program „VR First”, by dostarczyć studentom, twórcom gier i naukowcom narzędzia pozwalające pracować z wirtualną rzeczywistością.

Gra była pierwotnie planowana także na PC, ale Sony zagwarantowało sobie wyłączność. I dobrze, bo to właśnie gra, której PlayStation VR potrzebuje.