Robot hybrydowy 2w1 - czym różni się od robota sprzątającego?

W ostatnim numerze odbył się test porównawczy robotów, w którym zwycięzcą okazał się znany wszystkim brand w postaci modelu Roomba e5. Był to duży test odkurzaczy automatycznych, porównujący między sobą urządzenia takich marek jak Mamibot, iRobot, Robojet, Moneual.

Test przeprowadzony w domu redaktora, polegał na zostawieniu znaczników brudu (kurz, włosy, ziarna roślin) na piętrze domu w różnych ukrytych miejscach, tak by przetestować dokładność każdego z urządzeń. Z zadaniem tym najlepiej poradziła sobie Roomba e5 z wynikiem 96%, ale robot hybrydowy Mamibot GREY osiągnął nieznacznie gorszy wynik 95% skuteczności sprzątania. Pozostali rywale osiągnęli niewiele mniejsze statystyki, ale generalnie każde z urządzeń sprawdzanych w tym teście porównawczym osiągnęło wyniki dokładności w posprzątaniu powierzchni domu z wynikiem wyższym niż 90%.

Robot hybrydowy 2w1 - czym różni się od robota sprzątającego?

Co to oznacza dla użytkownika?

Można powiedzieć, że ewolucja wydajności pracy robotów sprzątających bez względu na producenta zbliża się do sufitu możliwości dla tych urządzeń. Biorąc pod uwagę fakt, iż robot sprzątający powinien wyjechać codziennie w swoją trasę, zatem dokładność sprzątania powierzchni domu w skali tygodnia zbliża się niemal do 100% dokładności. Zatem ewolucja funkcjonalności konstrukcji robotów sprzątających w przedziale 1500pln+, zbliżyła się do technologicznego ideału.

O wyborze robota zaczynają decydować takie czynnik jak głośność urządzenia, wysokość jego konstrukcji czy prostota obsługi lub możliwości automatycznego sterowania urządzeniem (pilot / aplikacja / asystent głosowy). Najbardziej wyrazistym kryterium wyboru robota do sprzątania w domu staje się fakt, czy tylko poodkurza czy może i poodkurza i zmopuje.

Weźmy pod uwagę porównanie robota hybrydowego Mamibot GREY w stosunku do zwycięzcy testu czyli Roomba e5. Skupmy się na wyszczególnieniu funkcjonalności robota hybrydowego GREY w stosunku do robota odkurzającego.

GREY to robot hybrydowy 2w1. Wraz z zakupionym urządzeniem znajdziemy w pudełku 2 pojemniki na nieczystości, do naszego wyboru. Jeden to pojemnik na kurz z aktywnym zasysaniem brudu, drugi pojemnik łączy w sobie 300ml komory na wodę z płynem oraz 300ml na zbierany szczotkami bocznymi i główną kurz czy inne brudy.

Mamibot GREY to 1800pA siły ssania z pojemnikiem odkurzającym. Mamibot w swojej nowej konstrukcji skupił się na efektywności dozowania wody przez kanały naciekowe na ściereczkę, kiedy mopuje, tak by wizualnie podłogi były przetarte, ale jednocześnie nie nazbyt mokre, co mogłoby w długim czasie użytkowania niszczyć / rozwarstwiać panele czy drewniany parkiet przez nadmiar wody.

W efekcie finalnym, robot hybrydowy daje efekt odkurzania Roomby e5, ale dodatkowo pozostawia świeżości powietrza w postaci zapachu użytego płynu do podłóg. Pamiętajmy o elektrostatyczności mikro drobin kurzu, które nie zawsze na sucho będą usunięte przez robota. To główny powód, dla którego stworzona została kategoria robotów hybrydowych, lepszego usuwania mikrokurzu z naszych podłóg. Wrażenie efektu świeżości zmopowanych podłóg zawsze będzie większe, gdy je zmopujemy.

Robot sprzątający pracuje często gdy my oglądamy zaległy serial czy film. Głośność urządzenia i sam efekt hałasu stają się kluczowe. GREY okazał się najcichszym robotem w teście, który w trybie mopowania staje się niemal bezgłośny a jego ‘podźwięk’ jest po prostu … miły dla ucha. Hałas, który akceptujemy, a który nas nie irytuje.

Najistotniejszą jednak kwestią przy wyborze urządzenia jest jego cena. GREY to nie tylko odkurzacz automatyczny, ale także Robot Mopujący w jednym. Jest ponad 700zł tańszy od Roomba e5 a jeśli kupimy go na stronie www.mamibot.tech w Zestawie, okaże się że w budżecie 2500pln zmieścimy również robota do mycia okien czy odkurzacz cyklonowy do kanap i materacy, idealny dla osób z problemami alergicznymi.

Mamibot SOFIE, bo o nim mowa, to jedyne takie urządzenie na rynku, które wyczyści nam miejsca na których siedzimy i śpimy, czyli nasze sofy i materace. Usuwa brud i roztocza zaległe w miękkich poduszkach materacy pościeli czy zasłon. SOFIE pomoże nam szybko uprzątnąć brud z twardych powierzchni jak stół, schody czy blaty. Z mocą zasysania prawie 4000pA wyssie skutecznie kurz czy roztocza zaległe w naszych łóżkach, pościelach, zasłonach czy sofach w salonie. Dedykowany alergikom, staje się idealnym uzupełnieniem w każdym domu. Zawsze pod ręką, gotowy do natychmiastowego użycia.

Mamibot przed świętami oferuje 2 promocyjne zestawy

GREY + SOFIE /robot do kanap | cena 2277zł

GREY + SOFIE /robot do szyb | cena 2377zł

*wszystkie produkty Mamibot możesz kupić z gwarancją 3 lata (VIP_Assist)

Myśląc o automatyzacji sprzątania w naszych domach warto zastanowić się czy jednak robot sprzątający czy właśnie robot hybrydowy wraz z asystentem. Ten wybór należy już do Państwa.