Robot odkurzający, który sam pierze i suszy nakładkę mopującą? Viomi prezentuje nowość, którą zechcesz mieć

Nowość od Viomi – ten robot potrafi zrobić więcej, niż człowiek. Kiedy on sprząta, ty możesz się zrelaksować.

Nowy robot w rodzinie odkurzaczy marki Viomi – urządzenie, które automatycznie odkurza, mopuje i… samodzielnie czyści nakładkę mopującą. Dodajmy do tego wytrzymały akumulator i potężną siłę ssania, a uzyskamy nowoczesne, niezwykle funkcjonalne urządzenie.

Viomi Alpha 3, bo o tym robocie właśnie mowa, jest urządzeniem stworzonym z myślą o entuzjastach nowych technologii – ten sprzęt jest bowiem pełen rozwiązań godnych XXI w. Doskonale sprawdzi się w domach posiadaczy zwierząt, a także u rodzin z dziećmi. Zadowoleni z jego działania będą też wszyscy ci, którzy nie lubią marnować czasu na sprzątanie i wolą wtedy pracować lub po prostu odpoczywać.

Już w pierwszej chwili w oczy rzuca się stylowy design tego sprzętu. Robot Viomi Alpha 3 jest naprawdę elegancki, a wykończenie w białym kolorze sprawia, że będzie pasował do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Rodziców małych dzieci ucieszy też z pewnością fakt, że urządzenie to pracuje wyjątkowo cicho, bo generuje hałas na poziomie jedynie 72 dB. Odkurzanie takim sprzętem możliwe jest więc nawet wtedy, gdy maluch śpi.

Sprzęt do zadań specjalnych

Nowy robot Viomi ma dokładnie to, czego oczekujemy od odkurzacza – siła ssania wynosi tu aż 3200 Pa, co czyni go sprzętem do zadań specjalnych. Urządzenie ma też bardzo wytrzymały akumulator, który pozwala na nieprzerwaną pracę przez nawet 180 minut – akumulator ma pojemność 5200 mAh. To wystarczy, by odkurzyć podłogi na powierzchni nawet 180 m2. Nawet duży dom można więc posprzątać za jednym zamachem. Jednak jeśli taki akumulator to nadal zbyt mało i energii zabraknie w trakcie sprzątania, robot samodzielnie uda się do bazy, naładuje baterię, a następnie wróci dokładnie w to samo miejsce, w którym zakończył swoją pracę i tam wznowi odkurzanie. Czas ładowania wynosi 4 godziny.

Jak działa nowy robot odkurzający z funkcją mopa marki Viomi?

Jednak to, co szczególnie wyróżnia tego robota spośród innych dostępnych na rynku sprzętów tego typu, to oczywiście funkcja automatycznego czyszczenia nakładek mopujących. Stacja ładująca została bowiem wyposażona w dwa 4-litrowe zbiorniki – na czystą oraz na brudną wodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nakładka nie rozmazuje brudu po całej podłodze. W trakcie sprzątania robot powraca samoistnie do stacji, gdzie mop zostaje dokładnie wyczyszczony. Następnie urządzenie wznawia pracę dokładnie w tym miejscu, w którym ją przerwał.

Robot odkurzający, który sam pierze i suszy nakładkę mopującą? Viomi prezentuje nowość, którą zechcesz mieć

Po sprzątaniu robot suszy nakładkę mopującą gorącym powietrzem, dzięki czemu zawsze jest czysta i gotowa do rozpoczęcia nowego sprzątania. Jest to ważny atut tego urządzenia, bowiem w mokrych tekstyliach namnażają się bakterie, a sama nakładka może zacząć wydzielać niezbyt przyjemny zapach.

Sama przystawka mopująca wibruje z dużą częstotliwością podczas sprzątania, co pozwala na usunięcie np. zaschniętych plam z kawy, ślady butów i inne zabrudzenia.

Robot sprzątający z funkcją mopowania a dywan – czy to ma sens?

W niektórych pomieszczeniach masz dywany i zastanawiasz się, czy robot mopujący ma w tej sytuacji sens? Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak. Viomi Alpha 3 wykrywa dywany i unosi nad nimi nakładkę mopującą, by nie zamoczyć włókien. Dodatkowo, automatycznie zwiększa w tym obszarze siłę ssania. Dzięki temu spośród włókien jest w stanie usunąć nawet małe zanieczyszczenia, jak okruszki czy sierść pupila. Nakładka może zostać uniesiona do 8 mm ponad podłogę, poradzi sobie więc z odkurzaniem większości typowych dywanów. Robot może też całkiem je omijać, jeśli włosie jest zbyt wysokie – wystarczy w aplikacji mobilnej włączyć stosowną funkcję. Warto też wspomnieć, że urządzenie radzi sobie z pokonywaniem przeszkód mierzących do 2 cm wysokości, sprawnie przejedzie zatem np. przez próg.

Robot odkurzający, który sam pierze i suszy nakładkę mopującą? Viomi prezentuje nowość, którą zechcesz mieć

Aplikacja Mi Home – centrum sterowania sprzątaniem twojego domu

Robotem Alpha 3 można sterować przy pomocy aplikacji mobilnej Mi Home. Czego możemy od niej oczekiwać? Okazuje się, że jest to prawdziwe centrum sterowania procesem sprzątania twojego domu. Możesz w niej bowiem zmieniać tryby sprzątania, zdalnie sterować robotem oraz tworzyć harmonogramy pracy. To jednak nie wszystko. Z poziomu aplikacji możesz wskazać wybrane pomieszczenia, które robot ma odkurzyć, a także stawiać wirtualne ściany lub określać strefy zakazane, do których urządzenie ma nie wjeżdżać. Jeśli więc gdzieś na podłodze powstaje właśnie wielka budowla z klocków lub dzieją się inne ważne rzeczy, odkurzacz może sprawnie ominąć ten obszar, a ty unikniesz konieczności składania wszystkiego na czas sprzątania.

Oprócz sterowania przy pomocy Mi Home, robot reaguje również na komendy głosowe. Wszystko za sprawą kompatybilności z Amazon Alexa oraz Google Assistant.

Dobierz tryb sprzątania do aktualnych potrzeb

Urządzenie zapamięta do 5 różnych map. Może być zatem wykorzystany nawet w domach liczących parę pięter. Do dyspozycji użytkownika są tryby takie, jak Auto, Planowane, Pokojowy oraz Ręczny. Z pewnością zainteresuje cię też obecność czujników – w tym robocie mamy ich kilka. Wśród nich jest np. czujnik wykrywający przeszkody, a także ten odpowiadający za zabezpieczenie przed upadkiem. Dodatkowo, urządzenie zostało wyposażone w czujnik stanu akumulatora, LDS (laserowego skanowania pomieszczenia) oraz krawędzi.

To, co cechuje nowoczesne roboty Viomi, to także praca w trybie jazdy w kształcie litery Y (w przypadku trybu mopowania oraz odkurzania z mopowaniem), a także praca w trybie, w którym robot jeździ w kształt litery S (dotyczy trybu odkurzania oraz odkurzania z mopowaniem). Co je odróżnia? Tryb S jest szybszy, ale może być mniej dokładny. Sprzątanie w trybie Y zajmuje natomiast nieco więcej czasu, jednak jest bardziej dokładne.

Aplikacje to jednak niejedyny sposób obsługi robota. Możemy bowiem włączyć go również manualnie. To bardzo proste – dla przykładu, jedno krótkie naciśnięcie przycisku odpowiada za rozpoczęcie lub przerwanie mycia.

Robot odkurzający, który sam pierze i suszy nakładkę mopującą? Viomi prezentuje nowość, którą zechcesz mieć

Robota Viomi Alpha 3 kupisz m.in. w sklepach:

al.to

dobre.promo