Robot w domu

Firma ActiveMedia Robotics wprowadziła do sprzedaży miniaturowego robota domowego AmigoBOT.

Firma ActiveMedia Robotics wprowadziła do sprzedaży inteligentnego robota o nazwie AmigoBOT. Niewielkie urządzenie (30 x 60 cm) kształtem przypomina mały domowy odkurzacz. Robot ma wbudowaną miniaturową kamerę wideo, mikrofon i zestaw czujników, dzięki którym może on omijać przeszkody.

AmigoBOT porusza się za pomocą dużych kół i może być zdalnie sterowany zarówno z niewielkiej odległości poprzez bezprzewodowy odbiornik działający w częstotliwości 2,4 GHz, jak i za pomocą pary radiowych modemów działających w częstotliwości 900 MHz.

Nabywcy AmigoBOT otrzymają zestaw aplikacji do programowanie niektórych funkcji robota i sterowania nim przez Internet. Cena urządzenia jest dość wysoka, gdyż wynosi 3195 USD. ActiveMedia umożliwia jednak nabycie robota również w kilku innych, tańszych wersjach, o nieco ograniczonej funkcjonalności. W sprzedaży dostępny jest również AmigoBOT bez zestawu radiowego 2,4 GHz (1795 USD) oraz najtańsza przewodowa wersja urządzenia w cenie 1495 USD. Studenci mogą liczyć na 10-proc. rabat.

Więcej informacji: http://www.mobilerobots.com/amigo/


Zobacz również