Roboty opanowują świat - zobacz najciekawsze z nich

Rok 2010 był bardzo udany dla naszych mechanicznych przyjaciół. Inżynierowie na całym świecie stworzyli wiele ciekawych robotów, które już niedługo mogą pojawić się w naszych domach. Oto nasz przegląd najciekawszych wieści związanych z robotami.

Przegląd zaczniemy od Simona - robota stworzonego przez inżynierów z Georgia Institute of Technology. Simon został opracowany w celu rozpoznawania przedmiotów i umieszczania ich w odpowiednich pojemnikach. Czyni to z niego świetnego pomocnika przy recyklingu, ale uniwersytet ma wobec niego znacznie większe plany.

Kolejnym ciekawym okazem jest Herb. Robot został stworzony przez Intela i ma służyć do pomocy przy codziennych czynnościach domowych. "Umysł" robota stanowi procesor Core i7 Quad-Core i system Linux. Za pomocą lasera, robot tworzy trójwymiarową mapę otoczenia składającą się z 40 tysięcy punktów. Wszystko to w czasie 1 sekundy.

W minionym roku swoje roboty zaprezentowały też takie firmy i organizacje jak Fujitsu, Panasonic, Cornell University, General Motors. Wszystkie te urządzenie jak i kilka innych znalazły się w naszym podsumowaniu informacji o robotach z 2010 roku. Zapraszamy do oglądania.