Rock Band 2 kompatybilne ze swoim poprzednikiem?

Zapowiedziom Rock Band 2 towarzyszyło wiele emocji. Teraz wiadomo już, że sequel gry będzie mógł korzystać z utworów muzycznych z pierwszej części. Wiadomo również, że będzie trzeba za to zapłacić.

Jest już niemal w stu procentach pewne, że w Rock Band 2 gracze będą mogli korzystać z utworów muzycznych z pierwszej części dzieła. Jednak John Drake, przedstawiciel Harmonix, stwierdził że będzie to usługa płatna.

Drake nie sprecyzował jednak ceny za taką przyjemność, jednak jego zdaniem musi to być taka kwota która zadowoli wydawców muzycznych oraz właścicieli praw do piosenek.

Pod znakiem zapytania stoją również platformy na których Rock Band 2 będzie kompatybilne ze swoim poprzednikiem. Wiadomo na pewno, że będzie to wersja gry na Xboxa 360 oraz najprawdopodobniej na PlayStation 3. Kompatybilność na Wii stoi na razie pod dużym znakiem zapytania.

Przedstawiciel Harmonix zastrzega również, że nie wszystkie utwory z pierwszej części mogą pojawić się w sequelu.

"Problem tkwi w licencjach jakimi objęte są utwory. Dużo zależy od ich producentów. Jest to również jedyny powód dla którego pobierać będziemy za to opłatę."


Zobacz również