RockMelt Beta 2: View Later, nowy czat i Chromium 10

Druga beta przeglądarki RockMelt przynosi wiele poprawek, a także nowe funkcje, takie jak View Later - schowek z adresami do późniejszego zobaczenia. Jest też czat z wieloma osobami na raz, nowa aplikacja dla serwisu Twitter i silnik Chromium 10.


RockMelt to przeglądarka internetowa, której adresatem jest każdy miłośnik Facebooka i serwisów społecznościowych.

Od listopada 2010 r. RockMelt doczekał się już blisko 20 aktualizacji, a pod koniec marca przeszedł w fazę otwartej bety.

Zobacz również:

  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!

RockMelt Beta 2: sporo nowych opcji

RockMelt Beta 2 jest jak dotąd największą z aktualizacji programu. Wraz w wydaniem nowej wersji, Marc Andreessen (współtwórca Netscape Navigatora, a dziś kierownik projektu RockMelt) poinformował, że przeciętny użytkownik korzysta z przeglądarki dłużej niż przez 6 godzin w ciągu doby.

Ten imponujący wynik może jeszcze wzrosnąć, bo Beta 2 to m.in. poprawiony czat, który pozwala na rozmowy z wieloma osobami na raz.

View Later App - funkcja "zobacz później"

Nowa wersja RockMelt usprawnia też zakładki, ale to co najważniejsze to nowa funkcja View Later. Aplikacja jest nieco podobna do znanej z Firefoksa wtyczki Read It Later. Pozwala zapisywać adresy stron i powracać do nich później. Jak wszystkie funkcje przeglądarki, świetnie współpracuje z Facebookiem i innymi serwisami. Umożliwia np. szybkie kliknięcie "Lubię to!" lub publikację wpisu na Twitterze.

Dla tego drugiego serwisu, RockMelt Beta 2 oferuje też nową aplikację. Kluczową zmianą w przypadku Twittera jest otrzymywanie statusów znajomych w czasie rzeczywistym.

RockMelt Beta 2 został zaktualizowany do najnowszej wersji silnika Chromium 10. Inne poprawki to lepsze działanie kanałów RSS i obsługa skórek z Chrome'a.