Rockstar: Rozmiar ma znaczenie

Sam Houser, współzałożyciel firmy Rockstar, potwierdził to co wielu podejrzewa już od dawna: rozmiar ma jednak ogromne znaczenie. Sprawa nabiera jeszcze większej wagi gdy chodzi o wielkość gry i to jak tytuł "pasować" będzie do dysków używanych w Xboksach 360.

Houser stwierdził, że istnieje jeden bardzo poważny problem z konsolą Xbox 360. Mianowicie nie posiada ona znacząco większych nośników, niż konsole poprzedniej generacji. Na płycie przeznaczonej do konsoli Microsoftu mieści się bowiem niewiele więcej danych niż na płycie DVD.

Czemu akurat w tej sprawie wypowiada się współzałożyciel firmy Rockstar? Otóż, już przy okazji prac nad Grand Theft Auto IV okazało się, że dyski na konsole Xboksa zostały zapełnione praktycznie w całości. Co więc stałoby się przy okazji następnej części gry?

Na szczęście Microsoft już wcześniej zapowiedział, że zamierza zrobić coś z tym problemem. Najwyraźniej gigant z Redmond będzie musiał się pośpieszyć, bowiem gry stają się powoli coraz bardziej wymagające. I nie chodzi tu już tylko o serię GTA .


Zobacz również