Rockstar ogłasza: Grand Theft Auto V na PC już dostępne

Fani serii GTA długo czekali na ten dzień - Rockstar ogłosił wydanie gry na PC, a do tego obsługuje ona rozdzielczość 4K i wyposażona jest w Rockstar Editor, czyli narzędzie do nagrywania klipów z gry oraz robienia zrzutów ekranu.

Grand Theft Auto V to jedna z najbardziej oczekiwanych mainstreamowych gier na PC w 2015 roku. Fabuła rozgrywa się w mieście Los Santos, a gracz pokieruje aż trójką bohaterów pierwszoplanowych. Oprócz zabawy singlowej zaimplementowano tu tryb Grand Theft Auto Online, gdzie naraz może bawić się do trzydziestu osób. GTA V dla PC posiada mnóstwo opcji konfiguracyjnych dotyczących grafiki, w tym aż 25 różnych ustawień jakości tekstur, shaderów i anti-aliasingu.

Rockstar ogłasza: Grand Theft Auto V na PC już dostępne

Okładka GTA V (foto: Rockstar)

Grand Theft Auto V to także nowe utwory w stacjach radiowych i liczne poprawki w stosunku do wydania konsolowego gry. Niestety, nie obyło się bez paru "zgrzytów" - niektórzy gracze mają problemy z instalacją, a posiadacze wersji konsolowych narzekają na problemy z przenoszeniem postaci z trybu Online. Wymagane jest także założenie konta w Rockstar Games Social Club, jeśli chce się wziąć udział w rozgrywkach sieciowych. Wymagania sprzętowe GTA V nie uległy żadnej zmianie. "Najsłabszy system", na jakim można pograć, to Windows 7 64-bit.