Rockstar tworzy "coś wielkiego" na PS3

Wytwórnia Rockstar walnie przyczyniła się do sukcesu poprzedniej konsoli Sony. Firma wydała bowiem kilka niezwykle popularnych gier z serii Grand Theft Auto na Playstation 2 oraz PSP. Teraz współpraca ma być jeszcze bliższa. Rozpoczynają się prace nad wielkim tytułem, który swoją premierę ma mieć jedynie na Playstation 3.

Programiści z Rockstar Games zasłynęli głównie dzięki takim tytułom jak Manhunt czy Grand Theft Auto. Teraz szykują coś nowego. Tajemniczy projekt ma "wstrząsnąć rynkiem gier komputerowych". Jednocześnie wiadomo, że pojawi się jedynie na PS3.

Przedstawiciel Sony, Michael Shorrock, uważa że współpraca obydwu firm okazała się ogromnym finansowym sukcesem, zarówno dla jednych jak i drugich. Z tego powodu musi ona zostać zacieśniona. Efekt? Wytwórnia Rockstar Games dostała zlecenie produkcji wielkiego dzieła, takiego, które byłoby sztandarowym tytułem na Playstation 3.

Niewiele jednak wiadomo o nadchodzącej produkcji. Twórcy nie chcą na razie ujawnić jaki będzie jej gatunek, fabuła czy system rozgrywki. W skrócie - na razie nie chcą ujawnić żadnych szczegółów. Żądni wiedzy fani konsoli Soni będą więc musieli jeszcze trochę poczekać...

Inną sprawą jest to, czy tak szumnie zapowiadany tytuł istotnie ukaże się jedynie na Playstation 3. Historii takich było już bowiem bardzo dużo.

Wystarczy przypomnieć sobie takie tytuły jak Assassin's Creed, Fatal Interia czy Devil May Cry 4. Wszystkie te gry zapowiadane były tylko na jedną konsolę, lecz późnej okazywało się, że dostępne są na większą ilość platform.

Media spekulują, że po części może być to wina byłego prezesa Sony, Kena Kutaragi. Ponoć opieszałość w rezerwacji tytułów na Playstation 3 była głównym powodem jego zwolnienia. Pisaliśmy o nim jakiś czas temu na naszych łamach. Zainteresowanych odsyłam do artykułu "Kutaragi odchodzi z Sony".