Rockstar ukradł pomysł na GTA?

Szkocki konsultant komputerowy wniósł do sądu sprawę przeciwko firmie Rockstar Games, zarzucając deweloperowi kradzież pomysłu na słynną grę GTA.

Mark Gallagher złożył w sądzie pozew sądowy przeciw Rockstar North, w którym oskarża firmę, o to, że niezwykle popularna seria GTA powstała na podstawie jego gry, którą pokazał przedstawicielowi dewelopera we wczesnych latach dziewięćdziesiątych podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Szkocki konsultant twierdzi, że odbył w grudniu 1993 roku rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielem Rockstar North (wtedy DMA Design), podczas której, aby zaprezentować swoje praktyczne umiejętności, przedstawił demo gry swojego autorstwa pt. Crime Inc. Gallagher oświadcza również, że, mimo iż nie otrzymał posady, o którą się ubiegał, dysk z wersją demonstracyjną gry nigdy do niego nie wrócił, a w GTA wykorzystano wiele pomysłów zawartych w jego grze.

Rockstar North zaprzecza oczywiście oskarżeniom Szkota. Na razie jednak na życzenie obu stron, sąd odroczył rozprawę, która miała odbyć się w ubiegłym tygodniu.

Czy oznacza to, że jeden z największych przebojów wśród gier komputerowych, seria GTA, powstała na podstawie kradzionego pomysłu?


Zobacz również