Rockstar zapewnia - GTA 5 na PS5 nie będzie zwykłym remasterem

GTA 5 zmierza już na trzecią generację konsol. Tym razem będą to PS5 oraz Xbox Series X, zdaniem włodarzy firmy gracze otrzymają coś naprawdę niezwykłego.

gta 5

Rockstar Games, czyli twórcy tak kultowych serii jak Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption, są z nami już od 1998 roku. W tym czasie firma sceptycznie podchodziła do remasterów swoich największych produkcji. Jak wyjaśnił w jednym z ostatnich wywiadów Strauss Zelnick, prezes Take-Two, firmy macierzystej Rockstar, taka jest po prostu strategia dewelopera.

Robimy coś innego niż konkurencja - nie tylko przenosimy tytuły, ale poświęcamy czas, by zrobić wszystko, co w naszej mocy, by tytuł był inny dla nowego wydania, dla nowej technologii, na którą go wypuszczamy. - Strauss Zelnick, CEO Take-Two

Przy okazji lider Take-Two podkreślił, że nowa wersja GTA 5, która jeszcze w tym roku zadebiutuje na konsolach dziewiątej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X, nie będzie "zwykłym portem", ale czymś naprawdę dużym.

Grand Theft Auto 5 zmierza teraz do trzeciej generacji, co jest niesamowite. Było wyznacznikiem standardów w momencie premiery, kontynuowało je w drugiej generacji, zobaczymy jak Grand Theft Auto poradzi sobie w następnej. Oczywiście, jestem przekonany, że Rockstar dostarczy po prostu świetne doświadczenie, ale nie możesz tego zrobić, jeśli robisz po prostu zwykły port. - Strauss Zelnick

Remaster Grand Theft Auto 5 na PS5 i Xbox Series X nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale włodarze Rockstar zapewniają, że gra trafi do nas jeszcze w tym roku. Oczywiście, liczne usprawnienia trafią również do GTA Online, a więc wciąż niezwykle popularnego trybu sieciowego gry.

Zobacz również: Call of Duty Warzone otrzyma nową mapę! To już koniec Werdańska