Rocznicowy robak

W Europie odkryto wczoraj nowego robaka pocztowego, podszywającego się pod wiadomość nawiązującą do ataków terrorystycznych z 11 września 2001. "Insekt" zawiera jednak kilka błędów, które prawdopodobnie uniemożliwią mu zainfekowanie większej liczby komputerów.

O odkryciu robaka, nazwanego Chet, poinformowała firma F-Secure. Robak rozpowszechnia się w postaci pliku 11september.exe, załączonego do e-maila zatytułowanego "All People!". Chet uaktywnia się po otworzeniu zainfekowanego pliku - kopiuje się wtedy na twardy dysk i usiłuje wysłać swoje kopie do wszystkich adresatów znalezionych w książce adresowej programu pocztowego. Twórca robaka popełnił jednak sporo błędów przy jego tworzeniu i dlatego z reguły operacja ta nie zostaje przeprowadzona.

Chet może jednak utrudnić pracę na zainfekowanej maszynie - robak będzie bowiem masowo tworzył swoje kopie. Aby go usunąć, należy sprawdzić system przy pomocy programu antywirusowego i usunąć wszystkie kopie robaka.

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów, zapisz się na bezpłatną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp


Zobacz również