Rocznicowy robak

Producenci oprogramowania antywirusowego poinformowali o wykryciu robaka pocztowego, rozprzestrzeniającego się w postaci załącznika do e-maila, którego treść nawiązuje do rocznicy tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 r. Ich zdaniem, "insekt" nie jest groźny, bardzo prawdopodobne jednak jest, że wkrótce pojawią się nowe, podobne robaki.

Wedle informacji opublikowanych przez firmę Symantec, robak [email protected] rozprzestrzenia się w postaci załącznika do e-maila zatytułowanego "It's Near 911" (911, 9/11 - w ten sposób Amerykanie często zapisuję datę 11 września). Załącznik nosi nazwę 911.jpg - po jego uruchomieniu robak pobiera adresy e-mailowe z książki adresowej programy Outlook i zaczyna wysyłać na nie swoje kopie.

Eksperci spodziewają sie, że takich robaków w ciągu najbliższych dni może pojawić się więcej, dlatego też radzą internautom, by zachowali szczególną ostrożność w postępowaniu z e-mailami nawiązującymi do ataków z 11 września, szczególnie jeśli korespondencja pochodzi od nieznanych adresatów.

Więcej informacji:

http://securityresponse.symantec.com