Ród Smoka - premiera, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu HBO

Na HBO zadebiutował serial Ród Smoka, który jest spin-offem serii Gra o Tron. Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat produkcji, takie jak m.in. premiera, zwiastun, obsada czy liczba odcinków.

Ród Smoka (fot. HBO/PCWorld.pl)

Gra o tron od HBO bezsprzecznie była najpopularniejszym serialem ostatnich lat. Co do tego nie mamy wątpliwości. Serial, który opierał się na sadze Pieśń Lodu i Ognia Georga R.R. Martina zjednał sobie wielu fanów na całym świecie i nie bez przyczyny został największą produkcją w historii HBO.

Nawet, delikatnie mówiąc, przeciętne oceny ostatniego, ósmego sezonu serialu nie miały większego wpływu na odbiór całości. Słaby scenariusz, urywane i niedokończone wątki, brak konsekwencji w prowadzeniu postaci to tylko niektóre z zarzutów, jakie rozgoryczeni fani serialu stawiali przed twórcami. O ostatnim sezonie Gry o Tron mówiło się dużo, jednak z pewnością nie o taki rozgłos chodziło producentom.

Zobacz również:

Stacja zamierza się jednak zrehabilitować i ponownie zabrać nas do Westeros, Essos i pozostałych kontynentów świata wykreowanego przez George'a R.R. Martina. HBO zaczęło od zmiany twórców i rozstało się z popularnymi DD-kami, czyli Davidem Benioffem oraz D. B. Weissem. Utrzymała jednak współpracę z Miguelem Sapochnikiem, który także miał udział w sukcesie (oraz porażkach) Gry o tron.

Ród Smoka - premiera, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu HBO

Gra o Tron, kadr z 8. sezonu.

Fot. HBO

Pierwszą z produkcji, która ponownie przeniesie nas do magicznego uniwersum Gry o tron będzie serial Ród Smoka. Podstawą ponownie będzie proza George'a R.R. Martina. Przy tworzeniu scenariusza, przy powstawaniu którego czynny udział brał także Martin, wzięto pod uwagę wydane w 2018 Ogień i krew.

Czy produkcja ma szansę na odniesienie sukcesu? Z pewnością. Stacja HBO wie jak tworzyć świetne seriale, zwłaszcza, jeżeli ma do dyspozycji budżet podobny do tego, którym dysponowała przy okazji produkcji ostatniego sezonu Gry o tron. Mówi się, że jeden z odcinków Rodu Smoka kosztował więcej niż 15 milionów dolarów. Możemy więc spodziewać się dużej ilości efektów specjalnych – o ile lwiej części budżetu nie pochłonie tworzenie smoków. Tych z kolei ma być w serialu dużo.

Ród Smoka - galeria zdjęć z serialu

Ród Smoka - galeria plakatów z serialu

Ród Smoka - fabuła

Ród Smoka będzie opowiadał historię rodu Targaryenów, na którego herbie widnieje właśnie smok. Serial przeniesie nas do znanych z Gry o tron krain, jednak jego wydarzenia będą mieć miejsce ponad 200 lat przed rebelią Roberta Baratheona, która usunęła z tronu i z Westeros ostatniego króla z rodu smoka. Serial pokaże nam bowiem to, jak Targaryenowie opanowali kontynent oraz jak radzili sobie z narastającymi wewnątrz rodu sporami i rywalizacją o władzę.

Fabuła będzie oczywiście skupiona wokół rządzącej dynastii. Tym, co pozwoliło Targaryenom na opanowanie Westeros były oczywiście smoki, więc oczywistym wydaje się, że producenci będą chcieli pokazać nam wiele z nich. Z dotychczasowych informacji wynika, że na naszych ekranach pojawi się aż siedemnaście tych baśniowych istot. Na ten temat wypowiadał się także George R.R. Martin w podcaście „The Stuff Dreams Are Made of”:

Zawsze uważałem, że to fajna historia, lubię ją, dlatego nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak ożywa na ekranie. I oczywiście nie mogę się doczekać smoków! To jasne, że je uwielbiam. W "Grze o tron" mieliśmy trzy, tutaj jest ich aż 17. I mam nadzieję, że każdy z nich będzie mieć własną osobowość, tak jak w książkach i będą rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, również dzięki kolorom. Fajnie będzie zobaczyć, jak ożywają. I jeźdźcy smoków też.

Tym na co fani twórczości pisarza liczą, będzie z pewnością przedstawienie Tańca Smoków, czyli bratobójczej wojny wewnątrz rodu. Z kadrów, które możemy dostrzec w niedawnym zwiastunie klaruje się jednak pewien obraz tego, co działo się w tamtych latach w Westeros. W największym skrócie możemy powiedzieć, że wojna o wpływy i władzę jest elementem, który na kontynencie przewijał się przez stulecia.

Ród Smoka - premiera, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu HBO

Z pewnością zasmuceni będą miłośnicy rodu Starków i dalekiej Północy. W okresie, w którym dziać będą się wydarzenia Rodu Smoka, Północ była niewiele znaczącą dla stolicy prowincją i choć herb wilkora na białym tle pojawił się w zwiastunie podczas turnieju rycerskiego, to nie powinniśmy oczekiwać zbyt wielu wzmianek na temat rodu Starków. Zdecydowana większość wydarzeń będzie miała miejsce w ciepłym Południu.

Co więcej, twórcy mówią wprost, że Ród Smoka będzie produkcją bardziej dramatyczną i tragiczną niż było to w przypadku Gry o Tron. W oryginalnej produkcji mieliśmy do czynienia z walką zwaśnionych rodów, które od lat się nienawidziły. Tutaj zobaczymy wojnę domową i walkę wewnątrz jednej rodziny.

Ryan Condal, jeden ze scenarzystów powiedział:

To jednak jest Taniec Smoków. To wojna domowa, która toczy się w jednej rodzinie, co w pewien sposób czyni ją o wiele bardziej wciągającą i tragiczną, ponieważ widzisz ludzi, którzy są krewnymi, obracają się przeciwko sobie i idą na wojnę.

Ród smoka - premiera

Kiedy serial pojawi się na naszych ekranach? Możemy już oficjalnie potwierdzić, że premiera będzie miała miejsce 22 sierpnia tego roku. Pierwszy sezon złożony z 10 odcinków będzie dostępny w serwisie HBO Max.

Ród smoka - obsada

W serialu Ród Smoka na naszych ekranach pojawią się m.in. Paddy Considine (Makbet, Dumni i wściekli, Peaky Blinders) jako Viserys Targaryen, Olivia Cooke (Player One, Golem z Limehouse, Bates Motel) jako Alicent Hightower, Emma D'Arcy (Wanderlust, Poszukiwacze prawd) w roli Rheanyry Targaryen oraz Matt Smith (Doktor Who, The Crown, Ostatniej nocy w Soho) - Daemon Targaryen. Poza nimi w obsadzie pojawią się m.in. Graham McTavish, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno oraz Fabian Frankel.

Ród Smoka - premiera, obsada, zwiastun, ile odcinków. Wszystko, co wiemy o serialu HBO

Olivia Cooke oraz Paddy Considine.

Fot. HBO

Fani Gry o tron z pewnością będą zadowoleni z tego, że jednym z reżyserów i scenarzystów Rodu Smoka jest Miguel Sapochnik, który był autorem i scenarzystą wielu odcinków tego serialu. Sapochnik, razem z Ryanem J. Condalem jest głównym twórcą serii. W gronie reżyserów znajdziemy także Grega Yaitanesa (Dr. House, Zagubieni, Skazany na śmierć), Clare Kilner (Pępek świata, Snowpiercer, Alienista) oraz Geetę V. Patel (Atypowy, Wiedźmin, Wielka).

Więcej na temat poszczególnych bohaterów serialu znajdziecie TUTAJ.

George R.R. Martin zadowolony z serialu Ród Smoka

George R.R. Martin pochwalił się, że widział kolejne odcinki Rodu Smoka. Co prawda były one jeszcze w surowej wersji, jednak autor cyklu Pieśni Lodu i Ognia nie ukrywa swojego entuzjazmu. Pochwalił twórców, ekipę oraz obsadę mówiąc wprost, że "wykonują świetną robotę". Co więcej, możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat samej opowieści i klimatu, z jakim będziemy mieć do czynienia.

Wszyscy, którzy lubią złożone, skonfliktowane, szare postacie (tak jak ja), polubią ten serial, tak myślę. Będzie wiele smoków i bitw, to na pewno, ale kręgosłupem historii są raczej ludzkie konflikty, miłość, nienawiść, dramat oparty na postaciach niż akcja i przygoda.

Ród Smoka - 2 sezon

Według serwisu Redanian Intelligence, już rozpoczęły się prace nad 2 sezonem serialu Ród Smoka. W sierpniu premierę będzie miała pierwsza seria. Według doniesień w tej chwili trwają prace nad scenariuszami do kolejnych odcinków.

W serialu Ród Smoka będzie za dużo seksu? Wszystko na to wskazuje

Fani Gry o Tron zdążyli się już przyzwyczaić, że serial tworzony przez HBO był przepełniony seksem i brutalnością. Czy podobnie będzie także w przypadku Rodu Smoka? Wiele na to wskazuje. Na temat scen erotycznych wypowiedział się aktor Matt Smith, który wcielił się w postać Deamona, brata króla Viserysa.

Zdarzają się momenty, kiedy zadajesz sobie pytanie, czy potrzebujemy kolejnej sceny seksu. A oni odpowiadają, że tak, potrzebujemy. Myślę, że musisz zadać sobie pytanie, co robisz. Czy reprezentujesz książki, czy je rozcieńczasz tak, aby dopasować się do obecnych czasów? I tak właściwie to myślę, że zadaniem twórców jest reprezentowanie książek w sposób prawdziwy i uczciwy, tak jak zostały one napisane. Jeśli chodzi o mnie, [seksu - dop.red.] jest nieco za dużo.

Ród Smoka - trailer

O czym będzie 2 sezon? [25.08.2022]

Twórcy nie zdradzili jeszcze szczegółów dotyczących fabuły 2 sezonu Rodu Smoka, jednak cieszy fakt, że już teraz są prowadzone rozmowy na temat opowieści. Fabien Frankel, wcielający się w postać Cristona Cole'a w jednym z wywiadów powiedział:

Poszedłem do pubu z Miguelem dwa miesiące temu. Zdradził mi teasery pewnych rzeczy. Powiedział mi, że powinienem spędzać czas z jedną osobą w szczególności i oczywiście nie zamierzam powiedzieć, o kim mowa, ale on powiedział, że chce, żebym spędził z tą osobą trochę czasu, żebyśmy się poznali. Więc tak, jestem podekscytowany, że to zrobię.

O kim mowa? Tego oczywiście nikt nie zdradził. Możemy jednak być pewni, że twórcy mają dużo pomysłów i powoli wprowadzają je w życie. Narazie pozostaje nam oczekiwać kolejnego odcinka, ponieważ pierwszy epizod pozostawił sporo otwartych drzwi i bardzo pozytywne odczucia.

Ród Smoka - HBO zapowiada 2 sezon serialu [26.08.2022]

HBO oficjalnie potwierdziło, że powstanie 2 sezon serialu Ród Smoka. W komunikacie możemy przeczytać słowa Francesci Orsi, Executive Vice President, HBO Programming, która powiedziała:

Jesteśmy bardziej niż dumni z tego, co osiągnął pierwszy sezon Rodu smoka. Nasza fenomenalna obsada i ekipa podjęły ogromne wyzwanie i przekroczyły wszelkie nasze oczekiwania, dostarczając produkcję, którą każdy już traktuje jako pozycję obowiązkową w telewizji. Ogromne podziękowania dla George’a, Ryana i Miguela za prowadzenie nas w tej podróży. Jesteśmy ogromnie podekscytowani, mogąc tworzyć kontynuację sagi rodu Targaryenów w drugim sezonie serialu.

Przybliżona data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Ród Smoka - kiedy 7 odcinek? Harmonogram premier

8 odcinek Rodu Smoka będzie zatytułowany The Lord of the Tides (Lord Przypływów_. Premiera jest zaplanowana na 10 października. Poniżej prezentujemy pełny harmonogram premier poszczególnych odcinków.

  • Odcinek 8 (The Lord of the Tides) – 10 października
  • Odcinek 9 (The Green Council) – 17 października
  • Odcinek 10 (The Black Queen) – 24 października

Ród Smoka kontra Władca Pierścieni - kto zwycięża? [6.09.2022]

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy oraz Ród Smoka to zdecydowanie dwie najważniejsze serialowe premiery drugiej połowy tego roku. Co więcej, obie walczą o podobną publikę, dlatego grzechem byłoby nie porównać tych dwóch produkcji ze sobą. Tego zadania podjęła się nasza redakcyjna koleżanka Weronika. Jej opinię możecie przeczytać TUTAJ.

Zobacz także: Loki - wszystko co wiemy o drugim sezonie serialu.

Aktualizacja: 23 lutego 2022 09:55
Aktualizacja: 18 lutego 2022 14:01
Aktualizacja: 17 lutego 2022 13:12
Aktualizacja: 08 lutego 2022 10:50
Aktualizacja: 01 lutego 2022 12:46
Aktualizacja: 01 lutego 2022 12:46
Aktualizacja: 29 stycznia 2022 15:59
Aktualizacja: 27 stycznia 2022 09:41
Aktualizacja: 23 stycznia 2022 12:00
Aktualizacja: 01 grudnia 2021 12:16

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: