Ród Smoka sezon 2 – kiedy premiera? Nadchodzi Taniec Smoków

Pierwszy sezon "Rodu Smoka" zakończył się zapowiedzią wojny, nic więc dziwnego, że fani w napięciu czekają na nowe odcinki. Co już wiadomo o kontynuacji produkcji HBO? Kiedy można spodziewać się premiery i kto pojawi się w obsadzie? Zbieramy dla Was wszystkie informacje o serialu.

fot. HBO

Ród Smoka sezon 2 – kiedy premiera? Nadchodzi Taniec Smoków

Ród Smoka – najważniejsze informacje

 • Tytuł: Ród Smoka
 • Twórcy: Ryan Condal, Miguel Sapochnik, George R. R. Martin
 • Gatunek: fantasy, dramat
 • Liczba potwierdzonych sezonów: 2
 • Liczba dostępnych odcinków: 10
 • Czas emisji: 2022
 • Kraj produkcji: USA

Akcja Rodu Smoka rozgrywa się prawie 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o Tron. Serial opowiada o przyczynach wybuchu i przebiegu wojny domowej prowadzonej przez członków dynastii Targaryenów.

Sezon 1

Po śmierci króla Jaehaerysa Targaryena władzę obejmuje jego wnuk, Viserys I, w wyścigu do tronu pokonując kuzynkę Rhaenys. Jego panowanie mija w spokoju, jednak Viserys i jego żona, królowa Aemma, nie mają męskiego potomka, co sprawia, że przyszłość dynastii stoi pod znakiem zapytania.

Zobacz również:

 • Nie tylko Ród Smoka. Wszystkie spin-offy Gry o Tron – ile razy powrócimy do Westeros?

Jeśli Viserysowi nie urodzi się syn, władzę obejmie jego brat, gwałtowny i okrutny Daemon Targaryen. Chcąc tego uniknąć, Viserys decyduje się na bezprecedensowy krok: na następczynię wyznacza swoją córkę Rhaenyrę, inteligentną i niezależną nastolatkę. Jednak na Żelaznym Tronie nigdy wcześniej nie zasiadała kobieta – istnieje duże ryzyko, że po śmierci Viserysa lordowie Westeros zbuntują się przeciwko Rhaenyrze.

Ród Smoka sezon 2 – kiedy premiera? Nadchodzi Taniec Smoków

fot. HBO Max

Sytuacji nie poprawia fakt, że następczyni tronu popada w konflikt z drugą żoną Viserysa, Alicent Hightower. Przez lata konflikt obu kobiet przybiera na sile, przenosząc się również na ich dzieci. Im starszy staje się Viserys, tym bardziej staje się jasne, że po jego śmierci w Westeros wybuchnie krwawa wojna domowa o władzę.

Sezon 2

Sezon 1 Rodu Smoka jest uważany za prolog do opowieści o Tańcu Smoków – wojnie domowej Targaryenów. Nic więc dziwnego, że HBO bardzo szybko potwierdziło, że powstanie drugi sezon serialu. Czy wiadomo już coś na jego temat?

Z pewnością do pracy nad produkcją nie powróci Miguel Sapochnik, jeden z showrunnerów serii – ma się on zająć innym projektem. Drugi sezon Rodu Smoka będzie więc wyłącznie prowadzony przez Ryana Condala. Miejmy jednak nadzieję, że w pobliżu wciąż będzie czuwał George R. R. Martin.

Drugi sezon Rodu Smoka zapewne rozpocznie się tuż po tym jak Rhaenyra otrzymała wiadomość o śmierci Lucerysa. Wydarzenie to z pewnością przesądzi o wypowiedzeniu wojny Hightowerom, nad którym królowa zastanawiała się w 10 odcinku pierwszego sezonu. W tym samym czasie najstarszy syn Rhaenyry znajdował się w drodze do Doliny oraz Winterfell – w drugim sezonie wraz z Jacaerysem odwiedzimy więc rody Arrynów oraz Starków.

Data premiery

Na razie nie istnieją żadne informacje na temat daty premiery sezonu 2 Rodu Smoka. Według plotek ekipa ma powrócić na plan wiosną 2023 roku. Nakręcenie 1 sezonu zajęło 10 miesięcy, tak więc drugiego sezonu na HBO Max możemy spodziewać się najwcześniej na początku 2024.

Obsada

Pierwszy sezon Rodu Smoka zasłynął wieloma przeskokami w czasie, które umożliwiły twórcom opowiedzenie wydarzeń rozciągniętych na około 20 lat. Wymusiło to wymianę niektórych aktorów, tak by można było wiarygodnie przedstawić starsze wersje bohaterów. Na razie nie wiadomo, czy w 2 sezonie serialu również pojawią się skoki czasowe, a jeśli tak, ile i jak duże. W tym momencie możemy więc założyć, że w obsadzie początkowych odcinków sezonu 2 znajdą się:

 • Emma D'Arcy – Rhaenyra Targaryen
 • Olivia Cooke – Alicent Hightower
 • Matt Smith – Daemon Targaryen
 • Eve Best – Rhaenys Velaryon
 • Steve Toussaint – Corlys Velaryon
 • Rhys Ifans – Otto Hightower
 • Tom Glynn-Carney – Aegon II Targaryen
 • Ewan Mitchell – Aemond Targaryen
 • Phia Saban – Helaena Targaryen
 • Harry Collet – Jacaerys Velaryon
 • Bethany Antonia – Baela Targaryen
 • Phoebe Campbell – Rhaena Targaryen
 • Matthew Needham – Larys Strong
 • Fabien Frankel – Criston Cole
 • Sonoya Mizuno – Mysaria

Kolejni bohaterowie w Rodzie Smoka! HBO przedstawia nowych członków obsady (24.04.2023)

Jak głoszą najświeższe informacje, właśnie powiększyła się obsada spin-offu Gry o Tron. HBO potwierdziło, że do obsady dołączyło czterech nowych aktorów.

Simon Russell Beale zagra ser Simona Stronga, kasztelana zamku Harrenhal, wuja ser Larysa Stronga, protegowanego królowej Alicent. Aktora możecie znać z takich produkcji, jak Orlando, Śmierć Stalina, Maria, królowa Szkotów czy Thor: Miłość i Grom.

Freddie Fox zagra Ser Gwayne'a Hightowera, syna ser Otto i brata Alicent. Gwayne pojawił się w Rodzie Smoka podczas turnieju z pierwszego odcinka – stoczył wówczas pojedynek z Daemonem, ubrany był jednak w pełną zbroję i grał go inny aktor. Freddie Fox wystąpił w takich produkcjach, jak Król Artur: Legenda Miecza, Slow Horses, Wielka, The Crown czy W pogoni za miłością.

Gayle Rankin zagra Alys Rivers, uzdrowicielkę mieszkającą w Harrenhal – warto zauważyć, że nazwisko kobiety wskazuje na nieślubne pochodzenie. Aktorka wystąpiła m.in. w serialach GLOW oraz Perry Mason.

Abubakar Salim wcieli się w Alyna z Hull – żeglarza, którego statki przynależą do floty Velaryonów. Salim zagrał m.in. w serialach Jamestown oraz Wychowane przez wilki.

Ród Smoka sezon 2 – kiedy premiera? Nadchodzi Taniec Smoków

Simon Russell Beale

Ród Smoka sezon 2 – kiedy premiera? Nadchodzi Taniec Smoków

Freddie Fox

Ród Smoka sezon 2 – kiedy premiera? Nadchodzi Taniec Smoków

Gayle Rankin

Ród Smoka sezon 2 – kiedy premiera? Nadchodzi Taniec Smoków

Abubakar Salim

Wnioskując po rolach, w których wystąpią nowi członkowie i członkinie obsady, w 2. sezonie Rodu Smoka, możemy spodziewać się, że wiele wydarzeń będzie rozgrywać się w Harrenhal i nie bez przyczyny – Daemon proponował w końcu, by potężna twierdza stała się centrum dowodzenia rebelii Rhaenyry.

Zobacz także: Ród Smoka – podsumowanie sezonu. 13 rzeczy, o których musisz pamiętać


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: