Ród Smoka to nie Gra o Tron. O tym musisz pamiętać

Przed seansem Rodu Smoka zastanawiasz się, czy musisz znać wydarzenia zawarte w serii Gra o Tron? Odpowiadamy na to pytanie.

Ród Smoka (fot. HBO)

Premiera pierwszego odcinka Rodu Smoka już w najbliższy poniedziałek, 22 sierpnia. (W tym miejscu możecie przeczytać naszą recenzję). Wiele osób zastanawia się, czy bez problemu zrozumie opowieść bez wcześniejszego czytania czy oglądania Gry o Tron.

Ród Smoka - czy muszę znać Grę o Tron by zrozumieć nowy serial?

Ród Smoka opowiada historię, która wydarzyła się około 200 lat przed tym co poznaliśmy w Grze o Tron. Mamy tutaj do czynienia z wojną domową i konfliktem rodzinnym wewnątrz rodu Targaryenów. Oznacza to, że wydarzenia przedstawione w Grze o Tron nie mają znaczenia dla fabuły Rodu Smoka, ponieważ te rozgrywają się w odległej przyszłości.

Zobacz również:

  • Nie tylko Ród Smoka. Wszystkie spin-offy Gry o Tron – ile razy powrócimy do Westeros?
  • Max – kiedy nowa platforma VOD zawita do Polski? Harry Potter, DC i Gra o Tron zyskują nowy dom

Możemy powiedzieć więc wprost, że wydarzenia z serialu oraz książek z serii Gra o Tron nie mają znaczenia w zrozumieniu Rodu Smoka.

Co więcej, jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z Grą o Tron, to z kolei Ród Smoka będzie dobrym serialem na rozpoczęcie przygody z uniwersum stworzonym przez George'a R.R. Martina.

Warto także pamiętać, że Ród Smoka powstał na podstawie książki Ogień i krew. Opowiada ona właśnie o wydarzeniach, które zobaczymy w serialu. O tej pozycji więcej przeczytacie TUTAJ.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: