Rodzice pozwolili dziecku rzucić szkołę dla Guitar Hero

Blake Peebles, szesnastolatek z Nowego Jorku, zrezygnował ze szkoły, ponieważ przeszkadzała mu ona na drodze kariery w grę Guitar Hero. Najciekawsze jednak, że rodzice nastolatka wyrazili pełną aprobatę dla jego decyzji.

Nie od dziś wiadomo, że niektórzy gracze potrafią dniami i nocami szlifować swoje umiejętności. Tym razem jednak wydaje się, że pewien nastolatek lekko przesadził. Blake Peebles, 16-letni miłośnik Guitar Hero, zrezygnował ze szkoły i wybrał drogę kariery jako zawodowy gracz.

Blake przekonał rodziców we wrześniu ubiegłego roku. Ci początkowo byli przeciwni, choć po pierwszych sukcesach syna zmienili zdanie. Ostatecznie wyrazili zgodę, ale pod warunkiem, że nastolatek będzie kontynuował edukację w domu. Od początku wiadomo jednak było, że priorytetem pozostanie gra w Guitar Hero.

Blake Peebles

Blake Peebles

Cele były ambitne: wygranie w amerykańskiej Major League Gaming oraz nagrody z turniejów krajowych i międzynarodowych. Wszystko razem mogło dać kilkadziesiąt tysięcy dolarów zysku. Rzeczywistość okazała się jednak bardziej brutalna - nastolatek pomimo intensywnych treningów zarobił dotychczas jedynie około tysiąca dolarów. Mimo to jest pełen optymizmu i twierdzi, że należy do czołówki 15 najlepszych graczy w kraju. Najbardziej lukratywne turnieje są jeszcze przed nim.

Na koniec ciekawostka - Blake nigdy nie trzymał w ręku prawdziwej gitary. Jego pełna historia opisana jest w tym miejscu (jęz. angielski).

Więcej o Guitar Hero:

Zdobył 100% w najtrudniejszym utworze Guitar Hero 3 i...

Ozzy Osbourne w Guitar Hero World Tour

Nowy album zespołu Metallica w Guitar Hero III: Legends of Rock

Led Zeppelin stanowczo odmawia producentom gier