"Rodzina 500+": uwaga na fałszywe strony internetowe

"Rodzina 500 +” to kluczowy program rządowy. Uważaj, aby nie dać się oszukać w sieci przestępcom, którzy czyhają na twoje dane oraz pieniądze.

Ruszył rządowy program "Rodzina 500+", który wymaga złożenia odpowiedniego wniosku, czego można dokonać w urzędzie gminy, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez Internet (portal empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, bankowości elektronicznej). Jak się okazuje, program nie przeszedł niezauważony przez przestępców, którzy postanowili wykorzystać go do wyłudzania danych personalnych oraz pieniędzy. Jeżeli starasz się o należne ci pieniądze uważaj na fałszywe strony internetowe - informuje policja.

"Dlatego też przypominamy, że żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy sms-ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji." - czytamy na stronie policja.pl.

Pamiętać też należy, że pobranie i złożenie wniosku w ramach programu "Rodzina 500+" nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat.

Więcej o programie "Rodzina 500+" dowiecie się m.in na stronie Rodzina500plus.gov.pl