Rodzina Xperia Z powiększa się o nowy tablet dla... kucharzy

Sony ma w swojej ofercie urządzenie o nazwie Xperia Tablet Z. Jest to pod względem technicznym bardzo dobry sprzęt, a japońska firma nie zdecydowała się jak na razie na wyprodukowanie jego następcy, tak jak stało się z topowym smartfonem z linii Xperia Z. Zamiast tego do sprzedaży trafia edycja specjalna tabletu z dopiskiem Kitchen Edition przygotowana specjalnie do używania w kuchni.

Sony Xperia Tablet Z Kitchen Edition nie będzie różnić się od swojego starszego brata pod względem użytych podzespołów. Specyfikacja pozostaje bez zmian, a na pokładzie znalazł się ten sam wydajny czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2 GB pamięci RAM, ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920 na 1200 pikseli oraz akumulator 6000 mAh. Oczywiście nowy tablet będzie tak samo odporny na wodę, co w kuchni może mieć kluczowe znaczenie.

Wersja tabletu z linii Xperia Z przeznaczona do użycia w kuchni różni się od swojego klasycznego odpowiednika nie specyfikacją, a oprogramowaniem i dodatkami. Preinstalowane w systemie będzie mnóstwo aplikacji kulinarnych, w tym przepisy i wideoporadniki. W zestawie znajdzie się też specjalna podpórka oraz elektroniczny termometr do mięs łączący się z urządzeniem poprzez Bluetooth.

Rodzina Xperia Z powiększa się o nowy tablet dla... kucharzy

Sony Xperia Tablet Z Kitchen Edition

Za tablet kuchenny z rodziny Xperia Z przyjdzie klientom na świecie zapłacić 650 dolarów, czyli o 100 dolarów więcej niż za zwykłą edycję. Polska cena i data premiery nie jest jeszcze znana. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wgrać dodatkowe oprogramowanie i dokupić termometr z podstawką we własnym zakresie i zrobić Sony Xperia Tablet Z Kitchen Edition samodzielnie z podstawowego modelu.