Rok z ekspertami na Forum IDG.pl

Dziś - 6 września - mija pierwsza rocznica uruchomienia forów eksperckich w ramach Forum IDG.pl. Dokładnie rok temu uruchomione zostało pierwsze forum, na którym swoją wiedzą z użytkownikami naszego serwisu dzieli się Grzegorz Michałek z firmy ArcaBit (wcześniej MKS). Od tego czasu liczba forów eksperckich zwiększyła się do 18, zaś wśród naszych ekspertów pojawili się przedstawiciele m.in. Microsoftu, Gadu-Gadu, Intela czy Netsprint.pl.

6 września 2004 r. zostało utworzone pierwsze forum eksperckie - dyżur eksperta odbył się dwa dni później, 8 września. Zapis pierwszych dyskusji z ekspertem znajdziecie tutaj.

Jak do tej pory, największą popularnością cieszy się forum eksperta Microsoft, Eli Petryki, która odpowiadała na Wasze pytania w ponad 300 wątkach. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Michałek (MKS/ArcaBit), który udzielił już odpowiedzi w 165 sprawach, zaś na trzecim - Piotr Lewaszkiewicz z firmy Quantus Technology, w którego forum powstały jak dotąd 103 wątki.

Rozmowa z Grzegorzem Michałkiem - pierwszym ekspertem Forum IDG.pl

PCWK: Jak Pan ocenia funkcjonowanie swojego forum eksperckiego? Z czego jest Pan szczególnie zadowolony, a z czego nie?

Grzegorz Michałek: Na początku funkcjonowania forów eksperckich obawiałem się, iż staną się one siedliskiem szumu informacyjnego (jak większość forów), i że z początkowo merytorycznych dyskusji wyłonią się pozamerytoryczne dyskusje pseudomarketingowe w stylu "produkt X jest superrrrr, a produkt Y jest bez sensu". Na szczęście pozytywnie "się zaskoczyłem" :-)

Podoba mi się aktywny udział innych forumowiczów, którzy ułatwiają mi pracę, odpowiadając na niektóre pytania :-)

Trochę uciążliwe jest ciągłe uczestnictwo w dyskusjach "permanentnych" - takim tematem jest np. skaner online, który z racji zastosowania takich, a nie innych technologii działa aktualnie tylko z IE - odpowiadałem już na pytania z tego tematu nieskończenie wiele razy plus jeden :-)

Czy jakieś pytanie szczególnie utkwiło w Pańskiej pamięci?

Na początku funkcjonowania forum padło pytanie o to, kim jestem, czym się zajmuję, od kiedy itp. itd. Rozpisałem się wtedy :-)

Po trzecie: czego życzyłby Pan użytkownikom oraz innym Ekspertom z okazji 1. urodzin forów eksperckich?

Użytkownikom życzę, żeby fora eksperckie nie były wcale potrzebne w ich codziennej pracy :-) No chyba, że do przyjemnej wymiany doświadczeń :-) A ekspertom, żeby znali odpowiedzi na wszystkie pytania i żeby zawsze były to odpowiedzi twierdzące ;-).

W tej chwili na naszym Forum dostępnych jest 18 forów eksperckich, w których porad udzielają eksperci firm ArcaBit, Quantus Technology, MBM Ontrack, Microsoft, AdNet, AOC, Dagma, CR Media, o2.pl, IDMnet, NetSprint, Intel, SMS-Express, WP.pl, a także serwisu InternetStandard.pl oraz CERT Polska.

Forum IDG.pl - sekcja Eksperci Forum.

Forum IDG.pl - sekcja Eksperci Forum.

Dyżury na każdym forum eksperckim odbywają się raz w tygodniu i z reguły trwają kilka godzin. Oczywiście, nie znaczy to, że tylko w tym czasie można zadać pytanie ekspertowi - możecie więc odwiedzić wybrane forum wcześniej i zostawić swoje pytanie. Pełną listę forów eksperckich, wraz z informacjami o ekspertach oraz czasie trwania dyżurów znajdziecie tutaj.

Przy okazji pierwszych urodzin forów eksperckich chcielibyśmy najserdeczniej podziękować naszym Ekspertom - za to, że już od roku znajdują czas by dzielić się swoją wiedzą z użytkownikami naszego Forum. Jesteśmy przekonani, że Wasze fachowe porady pomogły niejednemu użytkownikowi uporać się z najróżniejszymi problemami ze sprzętem i oprogramowaniem. Sądzimy również, że możliwość zadania specjaliście precyzyjnego pytania z wybranej dziedziny daje zdecydowanie lepszy efekt niż nawet wielogodzinne poszukiwanie informacji w Internecie. Dlatego raz jeszcze dziękujemy za zaangażowanie się w życie naszego Forum - życzymy Państwu (i naszym użytkownikom) jeszcze wielu owocnych dyskusji na Forum.idg.pl.

Zespół IDG.pl

Aktualizacja: 08 września 2005 09:10

Do tekstu dodana została rozmowa z Grzegorzem Michałkiem - pierwszym ekspertem Forum IDG.pl.


Zobacz również