Rollei Bullet HD - ekstremalnie wytrzymała kamera w kształcie naboju

Rollei Bullet HD to bardzo interesująca cyfrowa kamera HD wyróżniające się kształtem przypominającym nabój. Co więcej, urządzenie jest bardzo wytrzymałe oraz wodoszczelne.

Kamera Rollei Bullet przeznaczona jest przede wszystkim dla bardzo aktywnych ludzi. Co więcej, dzięki niej z pewnością można się także wyróżnić w tłumie, gdyż przypomina z wyglądu nabój pistoletowy.

Urządzenie zostało wykonane z aluminium, mierzy 90 x 30 x 10 mm i waży 100 gramów. Cechuje się też bardzo wytrzymałą konstrukcją gwarantującą mu odporność na silne wstrząsy, uderzenia oraz działanie pyłu. Ponadto jest także wodoszczelna, dzięki czemu można z niej korzystać podczas nurkowania na maksymalnej głębokości 10 metrów.

Rollei Bullet HD zbudowano w oparciu o sensor CMOS, który pozwala na nagrywanie filmów HD w rozdzielczości 720p (z częstotliwością do 30 klatek na sekundę). Wyposażona została w obiektyw cechujący się szerokim kątem widzenia (170 stopni) i obsługiwana jest za pomocą jednego, podświetlanego diodą LED przycisku zasilania. Aby rozpocząć nagrywanie, wystarczy go wcisnąć (pozwala on też na przełączanie pomiędzy trybem filmowym a trybem zdjęć).

Nowość oferuje także funkcję Auto Snap Shot, dzięki której podczas nagrywania filmu co trzy sekundy wykonywane jest automatycznie również zdjęcie. Korzysta ponadto z zasilania pozwalającego na 2 godziny filmowania oraz kart Micro SD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Kamera Rollei Bullet HD została wyceniona na 250 euro. Jej sprzedaż powinna się rozpocząć w pod koniec tego miesiąca.