Rolls Royce stawia na Indie

Rolls Royce podpisał z indyjską firmą outsourcingową Tata Consultancy Services umowę, na mocy której w słynnym ośrodku technologicznym Bangalore wybudowane zostanie dla RR centrum usług inżynieryjskich. Celem tego przedsięwzięcia jest usprawnienie procesu projektowania i tworzenia produktów słynnego brytyjskiego koncernu.

Zobacz też:

  • http:// www.computerworld.pl/news/355179/W.Indiach.wiecej.pracy.w.IT.niz.w.USA.html" target="_blank" class="link" title=" W Indiach więcej pracy w IT niż w USA?"> W Indiach więcej pracy w IT niż w USA?
  • http:// www.computerworld.pl/news/357428/SAP.Business.One.8.8.w.sprzedazy.od.kwietnia.html" target="_blank" class="link" title=" SAP Business One 8.8 w sprzedaży od kwietnia"> SAP Business One 8.8 w sprzedaży od kwietnia
  • http:// w www.computerworld.pl/news/352785/Europa.nie.dla.hinduskich.outsourcerow.html" target="_blank" class="link" title=" Europa nie dla hinduskich outsourcerów?"> Europa nie dla hinduskich outsourcerów?

Sygnatariusze umowy ujawniali, że centrum w Bangalore oferować będzie kompleksowe usługi inżynieryjne - od tworzenia założeń i projektów systemów, aż po ich produkcję. Wartości kontraktu z TCS na razie nie podano.

Warto odnotować, że Rolls Royce prowadzi już podobne działania na indyjskim rynku - firma w ostatnim czasie sporo inwestuje w tym kraju. Anil Shrikhande, szef lokalnego oddziału RR, tłumaczy, że "Indie to dla naszej firmy strategiczny region - postrzegamy ten kraj zarówno jako ważny rynek dla naszych produktów, jak i świetne miejsce na rozwijanie usług technologicznych".

Rolls Royce chętnie korzysta z outsourcingu - w 2000 r. firma podpisała z HP (dawniej EDS) dwunastostoletni kontrakt na świadczenie usług informatycznych oraz zarządzenia siecią dostaw (umowa wyceniana jest na ok. 2 mld USD). Znaczna część infrastruktury informatycznej RR wykorzystuje rozwiązania SAP.